Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Układ mapy w Far Cry Primal przypomina Far Cry 4

Mamucie zaskoczenie.

Okazuje się, że układ mapy w Far Cry Primal w dużym stopniu przypomina Far Cry 4 z 2014 roku, ze strukturą dróg i rzek włączenie.

Obie gry rozgrywają się w innych obszarach świata: nowa produkcja w Europie Centralnej, a starsza gra - w Himalajach. Trudno więc tłumaczyć podobieństwa tym samym miejscem akcji.

Ubisoft nigdy nie wspominał, by Primal miało bazować na mapie Far Cry 4, więc odkrycie serwisu GryNieznane.pl może być pewnym zaskoczeniem.

W przeszłości na podobny zabieg zdecydowano się w przypadku Blood Dragon, korzystającego z części mapy Far Cry 3. Wtedy był to jednak mniejszy spin-off, a nie pełnoprawna odsłona - w wyższej cenie.

Poniżej dwa porównawcze screeny, prezentujące główne podobieństwa.

Far Cry 4
Far Cry Primal

Mowa oczywiście o samym układzie. Far Cry Primal to nadal spora konwersja, z innymi teksturami, modelami czy kształtem zbiorników wodnych. Dość powiedzieć, że zauważenie podobieństw zajęło ponad tydzień.

Mimo tego, teren jest podobny, a przejścia przez rzeki znajdując się w tych samych miejscach - mosty zastąpiono mieliznami. Również niektóre jeziora wydają się być skopiowane.

Jak informuje serwis Kotaku, powołując się na anonimowe źródło wewnątrz Ubisoftu, do prac nad Primal wykorzystano heightmapy z Far Cry 4, czyli kluczowe dane na temat topografii terenu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze