Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Wezwanie na wojnę

Dokonujemy werbunku do zbliżającej się bitwy.

Kolejna misja poboczna w Torment: Tides of Numenera koncentruje się na zwerbowaniu kilku osób. Aby rozpocząć zadanie skieruj się do tawerny Piąte Oko (#16 na mapie Skraj Klifu) i porozmawiaj z Clarion (1 na obrazku poniżej) przebywającą w centrum lokacji. Dobrzej, jeśli przed przystąpieniem do wykonywania tej misji wypełniłeś zadanie Oczy adwersarza.

Clarion powie ci, ze stara się przekonać lokalnych wojowników do udziału w Wiecznej Walce. Możesz wypytać ją o ten konflikt oraz kilka innych spraw (trochę informacji zdradzi ci także Matkina, o ile posiadasz ją w drużynie). Kiedy będziesz gotowy powiedz, że weźmiesz udział w werbunku weteranów.

Clarion (1) i weterani (2-6).

Zacznij od tych, o których powiedziała Clarion. Ziobe (2 na obrazku powyżej) oraz barman Feriok (3) zawsze odmówią - nie przejmuj się tym jednak i mimo wszystko z nimi porozmawiaj. Feriok powie ci jednak, że Clarion nie jest tu mile widziana - możesz ją zastraszyć, aby odeszła, co spowoduje zakończenie zadania bez żadnej nagrody.

Przekonanie pozostałych postaci, czyli Leto (4), Dhamy z Wykwitu (5) oraz Theborosa (6), wymaga wcześniejszego ukończenia zadania dodatkowego Oczy adwersarza. Po jego wypełnieniu zacznij rozmawiać z kolejnymi weteranami. Leto przekonasz, jeśli zastosujesz perswazję i przyjmiesz od postaci dar jasnowidzenia.

Theboros wspomni o zaginionych Słowach Qra. Porozmawiaj o nich z rozmówcą i zapytaj, co zamierza z nimi zrobić. Theboros powie, że chyba się zabije, bo nie ma nikogo, komu mógłby przekazać tę wiedzą. Możesz namówić go do tego kroku, jednak jest mało opłacalny. Powiedz, że w umyśle masz miejsce na słowo, po czym przekonaj rozmówcę korzystając z perswazji. Następnie przekonaj go używając zastraszenia.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Szara imitacja

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Kłopotliwy syn

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Oczy adwersarza


Na koniec wróć do Clarion i powiedz jej o wszystkich weteranach, z którymi rozmawiałeś i zwerbowałeś. W ramach nagrody otrzymasz 80 błyszków, nowy przedmiot - Kielich Pana oraz 40 punktów doświadczenia. Po zakończeniu misji weterani opuszczą tawernę.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze