Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Kłopotliwy syn

Misja poboczna przeznaczona dla bohatera płci męskiej.

Misja pojawi się w dzienniku po rozmowie z Matką Temaz (#12 na mapie Skraj Klifu), którą znajdziesz w południowo-zachodniej części lokacji. Tajemniczo mówiąca kobieta powie ci, że wiem kim jest główny bohater, a następnie powie o młodzieńcu imieniem Piquo. Twoim celem będzie jego odnalezienie i naprowadzenie na właściwą drogę życiową.

Uwaga - zadanie to otrzymasz jedynie wtedy, gdy grasz mężczyzną. W przeciwnym razie Matka Temaz zleci zadanie Kłopotliwa córka. Musisz się także spieszyć, ponieważ jeśli będziesz zbyt często odpoczywał, co wiąże się z upływem czasu w grze, to podest z Matką Temaz może się zawalić i nie będziesz mógł rozpocząć tego zadania.

Piquo znajdziesz nieco na północy (#13 na mapie Skraj Klifu). Okaże się zdeformowanym mutantem stojącym przed wejściem do kliniki chirurgii plastycznej. Porozmawiaj z nim, a dowiesz się, że całe życie zbierał na operację, ale stać go tylko na jedną i nie wie, na który zabieg się zdecydować. Szybki wybór

Możesz go teraz wypytać o przeszłość oraz o to, skąd wziął pieniądze. Następnie możesz udzielić mu kilku odpowiedzi. Jeśli polecisz mu polepszenie wyglądu lub zwiększenie siły, to Matka Temaz wynagrodzi cię Tarczą Owodniową oraz zdobędziesz 25 punktów doświadczenia. Inna opcja, to powiedzenie chłopcu, aby wykorzystał pieniądze w inny sposób. Jeśli posiadasz w drużynie Tybira, to możesz przy jego pomocy zdobyć majątek chłopaka wynoszący 75 błyszek - pomimo kradzieży Matka Temaza podaruje ci taką samą nagrodę, jak poprzednio.

Sytuację z Piquo możesz rozwiązać od razu albo wdać się z nim w poważną rozmowę.

Istnieje jeszcze możliwość skorzystania z perswazji. Dzięki niej możesz namówić chłopca do edukacji w Zakonie Prawdy (Plac Rządowy) lub wydaniu wszystkich pieniędzy na zabawy. Przed podjęciem decyzji możesz też skorzystać z perswazji, aby poznać przeszłość chłopca - w tych wszystkich wyborach zawsze otrzymasz od Matki Temazy taką samą nagrodę (25 punktów doświadczenia) oraz Tarczę Owodniową.


Dokładne śledztwo

Jeśli jednak będziesz kontynuował z nim rozmowę, to w końcu przypomnij sobie, że twój bohater przypomina Pana Wcieleń, którego kiedyś spotkał i który udzielił mu pewnej rady. Możesz go okłamać, że tak było lub powiedzieć prawdę. W końcu uda ci się zdobyć od niego informację o jedynym przyjacielu z przeszłości - szelmie Qeek, zamieszkującym Bebechy.

Szelmie Qeek będzie zależało, aby spotkać się z Piquo.

Udaj się do Bebechów (#12 na mapie Mały Rynek) i skieruj się na południe, gdzie znajdziesz szelmę Qeek (#6 na mapie Bebechy). Porozmawiaj z nią nawiązując do Piquo. Dziewczyna bardzo się ucieszy, kiedy usłyszy jego imię i zacznie wypytywać cię o związane z nim szczegóły. Na koniec zapyta czy nie mógłbyś poprosić go o spotkanie z nią. Wróć do Piquo w lokacji Skraj Klifu i zacznij z nim rozmowę.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Szara imitacja

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Niewidoczny przeciwnik

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Oczy adwersarza


Wspomnij o szelmie. Początkowo mutant się oburzy, ale możesz przekonać go do spotkania z Qeek korzystając z zastraszania lub perswazji. Następnie wróć do Matki Temaz, która podaruje ci taką samą nagrodę, jak w przypadku pozostałych wyborów.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze