Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last Guardian - obracający się strażnicy, pojemnik, Trico otwierający bramę

Kolejne spotkania z przeciwnikami i podróż przez ruiny.

Po przeskoczeniu nad przepaścią i zebraniu beczki przejdźcie w lewo. Tam wejdź na Trico i wskaż tak, by oparł się o budynek. Po prawej zobaczysz drabinę, musisz do niej doskoczyć. Wejdź na górę i idź cały czas w prawo, po murku, potem po drewnianej kładce. Gdy przejdziesz na drugą ścianę budynku, chwyć się krawędzi, wejdź wyżej, a później wejdź przez otwór.

W budynku musisz po belkach przedostać się w stronę środka mostu. Możliwe, że istnieje jakaś droga bezpiecznego zejścia, ale szybciej będzie, jeżeli po prostu zeskoczysz. Tak, jest wysoko, ale przypominamy - nie możesz zginąć. Po upadku po prostu odczekaj w miejscu, aż chłopiec znów będzie normalnie się poruszał.

Teraz musisz ominąć obracające się zbroje przy wejściu, by dostać się do łańcucha i otworzyć bramę dla Trico. Uważaj, by nie wejść w pole widzenia wrogów. Podbiegnij do tego po prawej, gdy tylko przestanie „patrzeć” w twoim kierunku i od razu chwyć za uchwyt łańcucha. Ciągnij, by wpuścić Trico. Powinieneś zdążyć, unikaj wrogów. Po walce, jak zawsze, pogłaszcz stworka.

Przejdź na drugi koniec pomieszczenia i zawołaj Trico. Wejdź na niego i wskaż na górę, by oparł się o ścianę. Przeskocz na wprost, wejdź po drabinie po prawej i wyjdź otworem w murze na zewnątrz. Przesuwaj się wzdłuż muru, opadnij niżej. Stań na gzymsie, zamiast zwisać i idź do końca, gdzie wejdź otworem do środka. Przejdź na belki.

Zanim wejdziesz na górę, strażnicy cię nie zauważą

Zeskocz na środek mostu i... wczytaj ostatni punkt kontrolny. Zaufaj nam. W ten sposób zaczniesz na moście, ale poza zasięgiem strażników obracających się przy wejściu. Zeskocz po dużej kolumnie po prawej stronie na niższy poziom mostu i przejdź pod spodem do końca. Teraz musisz tylko poczekać na odpowiedni moment, by szybko się wspiąć i podbiec do łańcucha. Pociągnij go, by wpuścić Trico.

Teraz przeciwników jest sześciu, ale żaden nie ma włóczni. Możesz jednak w miarę możliwości pomóc zwierzakowi. Po starciu uspokój kompana, podejdź do zamkniętej bramy i znowu przywołaj Trico, by wspiął się na ścianę. Przeskocz prosto z jego głowy, przejdź w lewo, wyjdź na zewnątrz. Po lewej pociągnij dźwignię i zejdź na dół po drabinie.

Zrzuć lustro z mostu, zawołaj Trico i wejdź na niego. Teraz trzymaj się stwora (przytrzymując kółko, jednocześnie głaszcząc zwierzaka), bo sam wskoczy on na kolejne kolumny. Dotrzecie do okien, w których widać trochę trawy. Jeżeli sam Trico tam nie wskoczy, wskaż mu cel. Zeskoczycie w środku na dół.

Ze zwierzaka przeskocz na zwisający z góry łańcuch. Wspinaj się i przeskocz na drewniane schody. Przejdź nimi na drugą stronę i pociągnij za dźwignię, po czym wracaj do Trico. Znów na niego wejdź. Teraz stwór będzie co chwila skakał tam, gdzie zapaliła się latarnia - jeżeli tego nie robi, wskaż mu punkt na górze. Gdy skoczy, przeskocz z niego na drewnianą kładkę przy ścianie.

Skocz na kładkę i idź w lewo

Przejdź kładką dalej. W pomieszczeniu skocz na okrągłą klatkę i wejdź na nią. Przeskocz z niej na półką, pod którą jest łańcuch i zejdź po łańcuchu na dół. Obok, na ścianie jest dźwignia. Pociągnij ją, by obniżyć łańcuch i zdejmij z niego pojemnik. Teraz idź w górę po schodkach. Odłóż na chwilę pojemnik, by odblokować drzwi i idź dalej, wracaj na dół do Trico (musisz upuścić pojemnik i zeskoczyć).

Zawieś pojemnik na łańcuchu i ustaw się przy zamkniętej bramie. Trico będzie ciągnął za pojemnik, w efekcie otwierając trochę przejście. Musisz szybko przejść (najlepiej wykonać sus do przodu wciskając kwadrat), gdy brama uchyli się wystarczająco. Po drugiej stronie zwróć uwagę na belkę z okrągłymi elementami. Stań za nią i wepchnij ją na pochylnię.


Spis treści: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Następnie: The Last Guardian - Rozpadający się most, komnata z przesuwanym łańcuchem


Teraz stań po lewej stronie przedmiotu i zepchnij go tak, by spadł przed bramę. Ustawi się pionowo - musisz nim teraz zablokować bramę. Pchaj więc obiekt do przodu. Cierpliwości - Trico w końcu pociągnie łańcuch tak, że brama otworzy się na tyle, że wepchniesz obiekt pod nią. W ten sposób otworzyłeś drogę dla zwierzaka.

Komentarze