Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fumito Ueda zapewnia, że wciąż pracuje nad The Last Guardian

Reszta w gestii Sony.

Fumito Ueda opuścił Sony w grudniu 2011 roku, przed ukończeniem prac nad The Last Guardian, którym zajmował się od 2007 roku. Dzisiaj producent zapewnił na prywatnym blogu, że gra nadal powstaje, a on sam wciąż jest zaangażowany i nadzoruje prace nad projektem.

„Jak niektórzy zapewne wiedzą, opuściłem Sony Computer Entertainment Japan Studio jakiś czas temu, by skupić się na własnych, kreatywnych pasjach. Mimo to, nadal pracuję nad The Last Guardian” - czytamy na stronie Uedy.

Producent dodał również, że ogłoszenie jakichkolwiek detali na temat oczekiwanej produkcji leży w gestii Sony. Warto jednak zauważyć, że powyższe informacje opublikowano dokładnie na tydzień przed konferencją japońskiego wydawcy, na której prawdopodobnie zobaczymy nowy model PlayStation.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

„Idąc naprzód, mam zamiar nadal pracować nad The Last Guardian i jednocześnie zająć się nowymi projektami” - dodaje Fumito Ueda.

The Last Guardian po raz pierwszy zaprezentowano na targach E3 w 2009 roku. Zaprezentowany zwiastun przedstawiał chłopca, który rozwiązywał zagadki z pomocą gigantycznego zwierzaka. Ueda potwierdził, że nowa gra nawiąże do jego wcześniejszych dokonań - Ico oraz Shadow of the Colossus. Niespodziewanie, dwa lata później producent opuścił Sony.

Pierwszy trailer The Last Guardian

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze