Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shuhei Yoshida: The Last Guardian zostanie „przeprojektowane”

Projekt nigdy nie został zawieszony.

Shuhei Yoshida przyznał, że twórcy The Last Guardian zdecydowali się „przeprojektować” swój tytuł, po raz kolejny dementując pogłoski mówiące o zarzuceniu projektu.

Szef Sony Worldwide Studios podał powyższe informacje w wywiadzie z serwisem Games Industry. Menedżer nie chciał jednak zdradzić, na jaką platformę powstaje teraz gra. „Nie mogę o tym mówić” - odparł.

Tytuł zostanie zaprezentowany ponownie, „w odpowiedni sposób”, a za nową fazę prac projektowych odpowiada „mocny kadrowo” zespół wewnątrz Sony. Yoshida potwierdził, że grą zajmuje się także Fumito Ueda, który w 2011 roku opuścił firmę, ale pozostaje zaangażowany w swoje dzieło.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

- Zawieszenie [ang. hiatus], nigdy tak... To był Jack Tretton! To on użył tego określenia! To było mylące - zauważa menedżer, wspominając słowa innego pracownika Sony, informujące o zawieszeniu prac.

- Chodziło o zawieszenie w kwestii ogłaszania nowych informacji. Prace nad grą nigdy się nie zatrzymały - zespół nadal tam jest.

Ostatnio o The Last Guardian pisaliśmy w sierpniu, gdy sam Fumito Ueda informował, że „trwają gorliwe prace nad projektem”.

The Last Guardian zostało zapowiedziane w roku 2009 jako tytuł na wyłączność PS3. Od tego czasu wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje, według których Team Ico - wewnętrzny zespół Japan Studio - potrzebuje więcej czasu na dopracowanie gry. Produkcja od byłych twórców Ico i Shadow of the Colossus, opowiadać ma o małym chłopcu, który stara się wydostać z tajemniczych ruin - pomaga mu w tym potwór o imieniu Trico.

Trailer z targów TGS w 2010 roku

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze