Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry.

Witamy w poradniku do The Last Guardian - gry, na którą czekaliśmy siedem lat. Wielokrotnie opóźniana produkcja twórców Ico i Shadow of the Colossus w końcu zadebiutowała na PlayStation 4.

Przygotowaliśmy solucję, w której znajdziecie pełny opis przejścia gry. Twórcy przygotowali niewiele wskazówek, zabrakło ikonek i znaków pokazujących cele oraz ważne obiekty, dlatego czasem łatwo się „zaciąć”. Wtedy jednak z pomocą przyjdzie nasz poradnik.

The Last Guardian nie jest podzielone na misje ani rozdziały. Z poziomu głównego menu można jedynie kontynuować rozpoczętą rozgrywkę, nie można wybrać konkretnego etapu.Najważniejsze porady

The Last Guardian nie jest przesadnie skomplikowaną produkcją, ale gra nie tłumaczy jasno niektórych elementów. Wyręczamy deweloperów i prezentujemy najbardziej istotne wskazówki.

Instrukcje w grze sugerują, że jedyny sposób wydawania poleceń dla Trico to przytrzymanie R1 i wskazanie kierunku lewym analogiem. To nie prawda. Są także inne komendy.

  • Wciśnij R1 i X, by Trico usiadł.
  • Wciśnij R1 i kółko, by wstał.
  • Wciśnij R1 i trójkąt, by skoczył.
  • Wciśnij R1 i kwadrat, by wykonał zamaszysty cios w trakcie walki.

Warto też przygotować się na próby cierpliwości. Trico potrafi czasem zwlekać z wykonaniem polecenia. Wszystko zależy od tego gdzie akurat stoi, czy musi się obrócić, ile animacji musimy przeczekać. W razie zbytniego opóźnienia, wciskaj ponownie kombinacje przycisków odpowiadających za wskazywanie drogi.

Najczęściej lepiej jest zejść z Trico i przywołać go do miejsca, w którym chcemy, by wspiął się wyżej lub na coś wskoczył. Takie rozwiązanie pozwoli często przyspieszyć cały proces i jest lepsze niż „sterowanie” stworem z jego grzbietu.

Pamiętaj, że niebieskie motyle oznaczają obecność beczek w pobliżu. Więcej niż trzy motyle oznaczają więcej niż jedną beczkę. Beczka zostaje „zaliczona” do ogólnej liczby zebranych beczek, jeżeli Trico ją zje.

Podczas walki nie musisz tylko uciekać. Wciskając w biegu kwadrat możesz popychać kamiennych strażników. Kiedy Trico ich przewróci, możesz też oderwać hełm od reszty ożywionej zbroi.

Czasem musisz uspokoić Trico - szczególnie po pierwszych spotkaniach z przeciwnikami. Najszybciej uspokoi się, gdy pogłaszczesz go po szyi.

Komentarze