Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Raport o stanie The Last Guardian

Gry nie zobaczymy na Tokyo Game Show.

Liczba graczy oczekujących na The Last Guardian maleje wraz z każdymi kolejnymi targami gier wideo, a tytuł nie pojawił się także na niemieckim Gamescomie.

Lepszym miejscem na pokaz projektu studia Team Ico jest jednak japońskie Tokyo Game Show, rozpoczynające się we wrześniu.

To chyba duży piesek

- Zobaczymy grę na Tokyo Game Show? - zapytał dziennikarz Eurogamera podczas rozmowy z Shuhei Yoshidą z SCE Worldwide Studios.

- Nie wydaje mi się - odparł popularny menedżer. - Przepraszam.

Czy kiedykolwiek zobaczymy jeszcze ten tytuł?

- Gdy będzie gotowy. Nie mogę potwierdzić żadnego terminu, ponieważ czekamy na moment, w którym będziemy zadowoleni ze stanu prac. Mamy na myśli pewne ramy czasowe, a zespół osiąga postępy, ale nadal nie możemy powiedzieć, że to już ten moment.

The Last Guardian ma opowiadać o małym chłopcu, który stara się wydostać z tajemniczych ruin - pomaga mu w tym potwór o imieniu Trico. Co jednak zajmuje twórcom tyle czasu?

- Nie pomagają problemy techniczne na PS3. Sposób, w jaki gra została zaprojektowana, nie działa - dodał Yoshida, powtarzając wcześniejsze komentarze. - Gra działała w pewnym zakresie, dlatego myśleliśmy o konkretnej dacie.

Mowa o ogłoszonym w 2010 roku terminie, mówiącym o późnym 2011 r. Planów nie udało się oczywiście zrealizować, stąd zapewne ostrożność menedżera.

- To była pomyłka - przyznał. - Ale wtedy termin wyglądał na wykonalny. Całość została przeprojektowana. Zespół nadal pracuje, widziałem postępy.

Zobacz: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Trzeba więc uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Yoshida nie chce nawet potwierdzić, że tytuł zmierza już na PlayStation 4, co wydaje się być jednak prawdopodobne.

The Last Guardian zostało zapowiedziane w 2009 roku jako tytuł na wyłączność PS3. Od tego czasu wielokrotnie otrzymywaliśmy informacje, według których Team Ico potrzebuje więcej czasu na dopracowanie tytułu.

Team Ico, zanim rozpoczęło prace nad The Last Guardian, stworzyło Ico i Shadow of the Colossus na PlayStation 2. Obie gry ukazały się w HD w The Ico and Shadow of the Colossus Collection na PlayStation 3.

Zwiastun z 2010 roku

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze