Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef Crystal Dynamics opuszcza studio po ponad dekadzie

Darrell Gallagher żegna Larę.

Szef odpowiedzialnego za serię Tomb Raider studia Crystal Dynamics - Darrell Gallagher - opuścił firmę.

Menedżer nadzorował także prace deweloperskie we wszystkich zachodnich studiach Square Enix, odpowiadając za produkcje tego wydawcy poza Japonią.

Dwójka weteranów Crystal Dynamics - Scot Amos i Ron Rosenberg - podzielą się obowiązkami po Gallagherze, a nowe zadania wykonują „testowo” już przez kilka miesięcy.

Square Enix opisało proces transformacji jako „bezproblemowy”. W tym roku zachodni oddział firmy wydał Rise of the Tomb Raider, Lara Croft GO, Life is Strange oraz Just Cause 3.

„Chcę podziękować mu za ogromne wysiłki i wkład w Square Enix, a także za wspaniałe produkty rozrywkowe, które pomógł stworzyć” - napisał dyrektor generalny firmy na Zachodzie, Phil Rogers.

„Ze smutkiem przyjmuję to odejście, ale szanuję jego decyzję i wszyscy powinniśmy świętować zakres krwi, potu i łez, jakie wylał z myślą o tej firmie przez ponad 10 lat!”

Obecne plany Crystal Dynamics obejmują wydanie Rise of the Tomb Raider także na PC i PlayStation 4, a następnie - zapewne dokończenie trylogii nowych przygód Lary Croft.

Gallagher dołączył do studia niemal dokładnie dziesięć lat temu - w listopadzie 2005 roku, gdy zajął stanowisko dyrektora artystycznego. Wcześniej pracował między innymi w THQ i Rockstar.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze