Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy cykl Tomb Raider to trylogia?

Sugeruje menedżer ze Square Enix.

Rise of the Tomb Raider nie ujrzało jeszcze światła dziennego, ale wieści z Gamescomu sugerują, że wydawca myśli już o kolejnej odsłonie tej zasłużonej serii.

Czy Lara chodzi do laryngologa?

Pewną wskazówkę na ten temat ujawnił Phil Rogers, dyrektor generalny amerykańskiego oddziału Square Enix, mówiąc o podpisanej z Microsoftem umowie na czasową wyłączność na Xbox One i X360.

- Uważamy, że w tym momencie to właściwa rzecz dla serii - przyznał menedżer, cytowany przez Gamespot. - Robiona z myślą o studiu i trylogii Tomb Raider... Przyglądaliśmy się negatywnym komentarzom i uważamy, że to właściwa decyzja.

Oficjalnie nie ogłoszono jeszcze trzeciej części cyklu, „zresetowanego" w 2013 rok przez Crystal Dynamics. Biorąc jednak pod uwagę popularność, decyzja o rozpoczęciu prac nad trzecią częścią na pewno nie byłaby zaskoczeniem.

W tej samej rozmowie Rogers dodał, że firma nie wyklucza podobnych umów z producentami sprzętu w przyszłości.

- Każdy tytuł to osobny przypadek. Nie mogę tego wykluczyć - mówił. - Ale jak za każdym razem przy takiej umowie, to bardzo trudna decyzja.

Rise of the Tomb Raider trafi 13 listopada na Xbox One i X360, na początku przyszłego roku ukaże się na PC, a pod koniec 2016 r. także na PlayStation 4.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze