Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft zapłacił 100 mln dolarów za wyłączność Rise of the Tomb Raider - raport

Ujawnia wpis byłego pracownika Eidos Montreal.

Rise of the Tomb Raider to wydana w 2015 roku druga odsłona trylogii, resetującej cykl. Gra była jednak czasowym exclusivem konsol Xbox, a teraz ujawniono, ile Microsoft zapłacił za wyłączność.

Przypomnijmy, że wspomniana produkcja ukazała się najpierw na Xbox One i Xbox 360, a dopiero po trzech miesiącach trafiła na PC. Posiadacze PS4 musieli czekać najdłużej - na platformie Sony pozycja ukazała się w październiku 2016 roku.

Fabien Rossini, który przez dwa lata był jednym z dyrektorów w Eidos Montreal, na profilu w serwisie LinkedIn ujawnił, że uczestniczył w negocjacji „umowy o wyłączność Tomb Raidera” z Microsoftem. Według menedżera, kontrakt wart był 100 milionów dolarów.

Nadmienić jednak należy, że kiedy tylko informacja o kwocie została rozpowszechniona przez internautów, menedżer usunął wzmiankę o sumie zapłaconej przez koncern z Redmond. Niejaki Timur222 udostępnił jednak na Twitterze zrzut ekranu z oryginalnym wpisem.

Microsoft wraz ze Square Enix nigdy oficjalnie nie ujawnili szczegółów zawartej umowy i najprawdopodobniej nie przedstawią żadnych detali. Zazwyczaj tego typu wieści pozostają tajemnicą.

Cena 100 milionów dolarów wydaje się bardzo duża, ale niektórzy zwracają uwagę, że suma mogła obejmować nie tylko kwotę za samą wyłączność, ale również część kosztów przeznaczonych na prace nad projektem oraz marketing.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze