Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Helldivers 2 zebrało 50 tys. negatywnych recenzji w jeden dzień. To efekt ostatnich zmian

Afera o łączenie kont.

Źródło zdjęcia: Reddit/Karak_Sonen

Zgodnie z przewidywaniami, zapowiedź obowiązkowego łączenia kont Steam i PlayStation Network nie spotkała się z ciepłym przyjęciem przez społeczność Helldivers 2. Szef studia przeprasza za nagłą zmianę, a gracze dają wyraz swojego niezadowolenia w recenzjach.

Najpierw jednak szybkie podsumowanie sytuacji: studio Arrowhead Game poinformowało wczoraj, że wkrótce gracze Helldivers 2 będą musieli połączyć swoje konta Steam i PSN, aby móc kontynuować rozgrywkę. Taki proces był już zapowiadany przed premierą, ale do tej pory pozostawał opcjonalny.

Twórcy wyjaśnili, że łączenie nie było wymagane z uwagi na błąd techniczny, który został już rozwiązany. Gracze nie są przekonani co do rzekomej troski o ich „bezpieczeństwo”, a co jeszcze ważniejsze - w niektórych krajach usługa PSN nie jest w ogóle dostępna. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Sony ma w swojej historii kilka ataków hakerskich, w których ucierpiały dane użytkowników.

Trochę się pozmieniało.

Niezadowolenie przelało się na Steama, gdzie ocena Helldivers 2 spadła do statusu „mieszanej”, po tym jak zakładkę gry zalały dziesiątki tysięcy negatywnych recenzji. Liczba grajacych osób utrzymuje się w okolicach średniej, ale forum Reddit, serwis X i Discord pękają w szwach od pytań o przyszłość tytułu.

W zrozumieniu sytuacji z pewnościa nie pomagają mało czytelne komunikaty od menadżerów społeczności Helldivers 2. Jeden z nich wyjaśnił na Discordzie, że pomysłodawcą łączenia kont było Sony, a Arrowhead robi co tylko się da, by rozjaśnić sytuację. Z drugiej strony mamy też nieco mniej przyjazne podejście od niejakiego „Spitza”, który radzi poświęcić 2 minuty na założenie konta PSN i zostawienie negatywnej recenzji.

Frustracja nie wpływa negatywnie na poczucie humoru społeczności.

Szef Arrowhead Game przeprasza

Drastyczna zmiana w opiniach na Steamie nie uszła uwadze Johana Pilestedta, reżysera gry. „Auć, oberwaliśmy prosto w średnią recenzji. Cóż, jest to uzasadnione” - napisał na X. „Przepraszam wszystkich za to, jak potoczyła się sytuacja. Mam nadzieję, że uda nam się odzyskać wasze zaufanie, dostarczając jeszcze więcej wspaniałych wrażeń z gry. Ja chcę po prostu tworzyć świetne tytuły!

Nowi użytkownicy będą zobowiązani połączyć konta już od 6 maja, natomiast istniejący bojownicy o demokrację otrzymają stosowne powiadomienie od 30 maja, z datą końcową ustaloną na 4 czerwca. Na ten moment nie jest jasne, czy reakcja społeczności wpłynie na decyzję Sony.

Read this next