Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skiny CS:GO o wartości ponad 2 mln dolarów łupem hakerów

Valve banuje kupców.

Hakerzy uzyskali dostęp do jednego z najbardziej wartościowych kont na Steamie, obejmującego skórki CS:GO o wartości ponad 2 milionów dolarów.

Wieści przekazał „ohnePixel”, streamer specjalizujący się w tematyce. Zaatakowane konto - o nazwie „caseapia” - posiadało mnóstwo najcenniejszych przedmiotów w grze, w tym nie jeden, lecz... siedem AWP Dragon Lore. Jeden „zwykły” egzemplarz potrafi kosztować około 50 tys. złotych, a mówimy o rzadszych wersjach Souvenir.

Do tego legendarny nóż Karambit bez gwiazdki w nazwie (ramka przedmiotu na Steamie jest biała, nie fioletowa) - przedmiot niemal bezcenny i jedyny w swoim rodzaju. Na główną wartość zbioru składa się jednak tęczowy (ze znaczną przewagą niebieskiego) Karambit „#1 blue gem”, którego poprzedni właściciel odrzucił swego czasu ofertę opiewającą na 1,5 mln dolarów.

„OhnePixel” szybko nagłośnił sprawę na Twitterze i wydaje się, że Valve zareagowało. Firma nie zajęła oczywiście oficjalnego stanowiska, ale osoby śledzące losy drogich przedmiotów z CS:GO sugerują, że część kupujących najdroższe skiny z konta „caseapii” zostało już zbanowanych.

Sprawa jest jednak rozwojowa i nie jest obecnie jasne, jaki będzie dalszy losy przedmiotów, które napastnicy szybko „wyprowadzili” od zaatakowanego użytkownika.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze