Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sieciowy WildStar doczeka się ulepszonej oprawy graficznej

Od 29 września.

WildStar czekają 29 września poważne zmiany. Tego dnia sieciowa produkcja RPG nie tylko przechodzi na model Free to Play, ale jednocześnie otrzyma odświeżoną oprawę graficzną.

Od lewej: przed i po

„Podczas prac nad aktualizacją Reloaded zdecydowaliśmy zmienić część artystycznych wyborów podjętych podczas premiery, wymuszonych ograniczeniami technicznymi” - czytamy na oficjalnym blogu, gdzie znaleźć można więcej porównawczych screenów.

Deweloperzy zajęli się głównie oświetleniem, modelem nieba i zasięgiem rysowania obiektów. Zwłaszcza ten pierwszy element w dużym stopniu wpływa na wygląd produkcji.

„Sekcje i strefy, które miały wcześniej jedno, płaskie światło dostają teraz większą liczbę źródeł oświetlenia, co ożywia okolicę” - zapewniają deweloperzy.

Dodano także mniejsze efekty, jak światło z gwiazd czy blask ogniska. „Pozwala to wprowadzić dramatyczne poprawki w oprawie, bez konieczności ingerowania w modele i tekstury, które są już w wysokiej jakości.”

Oświetlenie zmieni się w całym WildStar: Reloaded, ale wraz z upływem czasu twórcy zamierzają dokładnie sprawdzać i modyfikować wszystkie strefy, zaczynając od tych przeznaczonych dla najsłabszych postaci.

Gra zabiera użytkowników do barwnego świata science-fiction, przedstawionego w kreskówkowej oprawie. Nie mamy do czynienia z poważną czy podniosłą fabułą - scenarzyści przedstawili konflikt dwóch wrogich frakcji z lekkim przymrużeniem oka.

Rozgrywka łączy tradycyjne rozwiązania, znane między innymi z World of Warcraft, z systemem walki przypominającym gry akcji. Użytkownicy muszą dokładnie celować w trakcie wyprowadzania ataków.

Od lewej: przed i po

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze