Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowe WildStar trafi na Steam

Sieciowa produkcja wcześniej otrzyma sporą aktualizację.

Darmowa gra WildStar ukaże się na Steamie. Wcześniej otrzymamy jednak rozplanowaną na kilka miesięcy aktualizację, zatytułowaną Destination Arcterra.

Arcterra

Wzmiankę o wersji dystrybuowanej w systemie Valve znaleziono już w maju ubiegłego roku, ale na oficjalne potwierdzenie musieliśmy poczekać. Gra debiutowała w czerwcu 2014 roku, jeszcze jako produkcja z abonamentem.

We wrześniu ubiegłego roku zdecydowano się przejść na model Free to Play, ale z zachowaniem opcjonalnej subskrypcji.

Gra zabiera użytkowników do barwnego świata science-fiction, przedstawionego w kreskówkowej oprawie. Rozgrywka łączy tradycyjne rozwiązania, znane między innymi z World of Warcraft, z systemem walki przypominającym gry akcji.

Wspomniany dodatek wprowadzi mroźny i zaśnieżony obszar Arcterra, pełen ruin do eksploracji i przeciwników do pokonania. Jedną z nowych opcji zabawy ma być między innymi walka z coraz trudniejszymi zestawami bossów.

Do tego walki frakcji, nowe instancje i 20-osobowy raid, zawartość fabularna z przerywnikami i aktorami czy możliwość usprawnienia wyposażenia postaci za pomocą specjalnych komponentów o różnych właściwościach.

W najbliższych miesiącach na publiczne serwery testowe trafi instancja Vault of Archon z „unikatowymi systemami rozgrywki” i sekretami.

Na debiut na Steamie przyjdzie poczekać nieco dłużej - do drugiej połowy tego roku.

Vault of Archon
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze