Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mody do GTA 5 - baza modów

Totalny chaos, latanie, tsunami, działo samochodowe i wiele innych modyfikacji.

Mody do GTA 5 to jedna z najbardziej wyczekiwanych rzeczy związanych bezpośrednio z premierą gry na komputery osobiste. Począwszy od części trzeciej, poprzez Vice City i San Andreas, a na „czwórce” kończąc, scena moderska była niesamowicie silna, jeśli chodzi o produkcje Rockstar Games.

Twórcy jeszcze przed premierą zapowiedzieli duże wsparcie dla autorów modyfikacji. Szybko więc zaczęły pojawiać się pierwsze mody, a obecnie mamy już do czynienia z wieloma zaawansowanymi propozycjami.

Poniżej lista najciekawszych, aktualnych modów do Grand Theft Auto V. Każda propozycja została obszernie opisana, z dokładną instrukcją instalacji i plikami do pobrania. Bazę modów śledzimy na bieżąco, by ją weryfikować i aktualizować - możecie więc być pewni, że większość z modyfikacji działa z aktualną wersją gry.


Script Hook V + Native Trainer - mod do GTA 5
Mod odblokowuje dostęp do skryptów zawartych w grze z poziomu rozgrywki. Znaczy to tyle, że możemy uruchamiać różne zjawiska w trakcie przemierzania Los Santos.


Chaos na ulicach - mod do GTA 5
Modyfikacja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają totalną zagładę. Program wprowadza do Los Santos totalny chaos, gdzie każdy atakuje każdego.


Prędkościomierz - mod do GTA 5
Pełna kontrola nad autem - mod dodaje zegar, na którym widzimy prędkość samochodu, obroty oraz poziom uszkodzenia. Teraz możemy jeździć jak na dobrego obywatela przystało (lub nie).


Działo Samochodowe - mod do GTA 5
Jeden z najsłynniejszych modów do GTA 5. Karabin maszynowy, który zamiast amunicji strzela pojazdami? Czemu nie?


Latanie - mod do GTA 5
Poczuj się jak superbohater z komiksów lub filmów - ten mod umożliwia latanie postacią, praktycznie w ten sam sposób jak samolotami.


Mody wodne: Susza, Tsunami, Atlantyda - mod do GTA 5
Wyobraziliście sobie kiedyś Los Santos zalane tsunami? A może wysuszone na wiór? Jeżeli lubiliście misje, gdzie należało nurkować batyskafem, też znajdzie się coś dla was.


OpenIV - mod do GTA 5
W zasadzie OpenIV nie jest modem, a programem użytkowym, który wspomaga graczy przy modyfikacjach - w tym także tych do GTA 5.


Otwarte wnętrza - mod do GTA 5
Los Santos to wielkie miasto, nic dziwnego, że nie możemy wchodzić do wszystkich budynków przedstawionych w grze. Dzięki modyfikacji można jednak odblokować pewne lokacje, które do tej pory odwiedzić można było wyłącznie w trakcie misji lub w trybie Online.


Lokacje napadów - mod do GTA 5
Jakiś czas temu do Grand Theft Auto Online wprowadzone zostały napady wzorowane na tych z trybu dla jednego gracza. Wprowadziły parę lokacji, do których nie da się dostać poza trybem sieciowym. Ta modyfikacja to zmienia, dając dostęp do nowych miejsc.


Prowadzenie i wykolejanie pociągów - mod do GTA 5
Pociągi w Grand Theft Auto 5 to ciekawostka, ale raczej element tła. Nie da się nimi kierować, ale można to zmienić instalując tę modyfikację. Co więcej, dzięki niej można też bez większego wysiłku spowodować efektowny wypadek. Idealne do tworzenia filmików.


Watch Dogs V - mod do GTA 5
Mod przenoszący elementy rozgrywki z gry Watch Dogs do Grand Theft Auto V. Za pomocą nowych umiejętności wysadzimy hydranty, będziemy zdalnie sterować samochodem, przełączymy światła drogowe czy zhakujemy kamerę i wysadzimy czyjś telefon. Poczujmy się jak Aiden przemierzając Los Santos z wachlarzem nowych zdolności i mechanizmów siania chaosu.


Gravity Gun - mod do GTA 5
Narzędzie do manipulowania grawitacją, za pomocą którego przestawimy lub zaczniemy miotać elementami otoczenia. Mod podmienia paralizator na właściwości broni grawitacyjnej.


Stroje Aidena z Watch Dogs - mod do GTA 5
Mod w postaci dodatkowych strojów Aidena Pearca z Watch Dogs do założenia w GTA. Świetne uzupełnienie dla Watch Dogs V lub ciekawe, samodzielne warianty ubioru postaci.


Doczepiane mini-rakiety z Just Cause 3 - mod do GTA 5
Przeniesienie jednego z ulubionych elementów rozgrywki z Just Cause 3 do GTA. Za pomocą doczepianych rakiet zabawimy się w wysyłanie pojazdów w przestworza, wysadzanie różnych obiektów, a nawet podczepimy rakiety do naszego samochodu i wystrzelimy się w powietrze aby podziwiać Los Santos z lotu ptaka.


Flash - mod do GTA 5
Od teraz, za pomocą moda, możemy wcielić się w postać naszej ulubionej postaci super bohatera. Flash, czyli najszybszy człowiek na świecie, posiada umiejętności oraz wygląd znane z serialu telewizyjnego, a za pomocą różnych stroi dostosujemy jego wygląd do naszych upodobań.


Community Script Hook V .NET - mod do GTA 5
Program uzupełniający będacy jednym z podstawowych narzędzi każdego gracza chcącego wgrać mody do gry. Po wgraniu odpowiednich plików, wgrywane mody uzyskują dostęp do potrzebnych skryptów, a bez tego programu jest to niemożliwe. Community Script Hook V jest więc wymagany przy instalacji wielu innych modów.


Mapa satelitarna 4K - mod do GTA 5
Satelitarna mapa jest świetnym narzędziem dla każdego. Zmiana nie wpływa na rozgrywkę, za to bardzo ułatwia lokalizowanie niektórych miejsc niewidocznych na podstawowej mapie znajdującej się w grze. Wysoka rozdzielczość pozwoli nam znaleźć nawet najlepiej ukryte lokacje w świecie GTA 5.


Lepsze misje taksówkarskie - mod do GTA 5
Ulepszone misje dla taksówkarzy z pewnością ubarwią naszą rozgrywkę nowymi mechanizmami. Setki nowych miejsc, z których zabierzemy klientów, możliwość wykonywania misji nie tylko w taksówce oraz naliczanie wynagrodzenia od kilometra i system napiwków to zmiany i dodatki wprowadzone przez mod.


Wojny gangów - mod do GTA 5
Powrót znanego z GTA San Andreas trybu wojny gangów. Mod daje możliwość przejmowania terenów, uzbrajania członków gangu, definiowania wyglądu gangsterów oraz pojazdów którymi przyjadą kiedy wezwiemy wsparcie. Mod też jest świetnym sposobem na generowanie pasywnego dochodu z przejętych dzielnic.


Więcej przestępców - mod do GTA 5
Wiadomo, że nie jesteśmy jedynymi przestępcami w Los Santos. Nie spotykamy jednak na ulicach podobnych gangsterów. Za pomocą moda naprawimy to, dodając losowe wydarzenia na które napotkamy. Potyczki mafii, bijatyki i gangsterzy którzy na nas polują, z pewnością dodadzą grze nowego smaku.


Prognoza pogody - mod do GTA 5
Malutki mod dodający ciekawe narzędzie, którym są powiadomienia SMS o nadchodzącej pogodzie. Pogodynka w GTA w formie Weazel News podpowie nam kiedy nadejdzie burza lub zaleje nas mgła. Mod czyta nadchodzące zmiany atmosferyczne gry, więc nie ma mowy o nietrafionej prognozie pogody.


Ulepszone menu kodów - mod do GTA 5
Nowa i lepsza odsłona trainera, za pomocą którego mamy szybki i prosty dostęp do oszustw. W menu spawnowania samochodów znajdziemy miniatury samochodów, a kategoryzowane menu teleportów ułatwi nam szybsze znalezienie miejsc do których chcemy się dostać. Dodatkowo w trainerze znajdziemy wiele nowych opcji zmiany wyglądu i dużo, dużo innych opcji.


Samolot wodny Grumman Albatros - Mod do GTA 5
Łódź latająca, lub jak kto woli, samolot wodny Albatros, to pojazd wszechstronny. Niewiele maszyn lotniczych może bowiem lądować i poruszać się swobodnie po powierzchni morza. Pięknie wymodelowany pojazd został uzupełniony o projekt wnętrza i dwie skórki - cywilną i militarną. Do tego w samolocie zamontujemy kilka rodzai uzbrojenia.


Zbiór samochodów - mod do GTA 5
Zatrważająca ilość modeli pojazdów do Grand Theft Auto, jaka pojawia się codziennie w internecie, sprawia, że nie sposób przetestować je wszystkie. Ze starannością tworzymy więc listę najciekawszych i najpopularniejszych oraz najczęściej ściąganych z internetu samochodów do GTA. Na liście znajdą się zarówno klasyczne pojazdy, jak i dziwaczne maszyny rodem z hollywoodzkich filmów.


Menyoo - mod do GTA 5
Menyoo to zaawansowane menu, które daje nam dostep do szerokiej gamy opcji gry. Z pomocą poręcznego narzedzia wywołamy większość skryptów związanych z postaciami i efektami specjalnymi. W łatwy sposób będziemy mogli zarządzać wgranymi modami i zabawić się wykorzystując rozbudowane opcje oszustw, dodając sobie broń lub zwariowane pojazdy.


Greenscreen - mod do GTA 5
Greenscreen, będący całkowicie nową lokacją odizolowaną od dźwięków i NPCów, daje nam wielkie możliwości w dziedzinie edycji fotografii i obróbki wideo. Z pomocą moda, przy wykorzystaniu zewnętrznych programów do edycji, naniesiemy postaci oraz pojazdy na własne tła i stworzymy ciekawe sceny.


Tornado - mod do GTA 5
Tornado pustoszące Los Santos i okolice to właśnie to, czego nam brakowało. Występujące losowo w trakcie burzy trąby powietrzne ciskają pojazdami, ludźmi i elementami otoczenia. Jeżeli jednak nie chcemy bawić się w samotnego łowcę burz, możemy z powodzeniem wywołać zjawisko prostym skrótem klawiszowym.


Dog łowca nagród - mod do GTA 5
Oparty na amerykańskim reality show mod wprowadzi nas w zawód łowcy nagród. Wywołując misje będziemy mogli wyszukiwać i łapać, oczywiście bez użycia broni palnej, przestępców. Wzamian otrzymamy nagrody pieniężne. Jeżeli więc nudnym wydaje się nam życie policjanta, możemy stać się mściwym łowcą, który za pieniądze łapie opryszków.


Strój pancerny ze skoku w Paleto - mod do GTA 5
Po misji skoku w Paleto, każdy chyba gracz pragnął wskoczyć w strój Juggernauta i wolnym krokiem, idąc przez miasto, siać zniszczenie za pomocą ręcznego działka. Niestety w grze pancerze, który sprawia, że stajemy się praktycznie nieśmiertelni, jest dostępny tylko w jednej misji. Z modem możemy to zmienić i założyć strój w każdej chwili.


Interakcja z przechodniami - mod do GTA 5
Bogaty świat GTA V jest pełen życia. Przechodnie wydają się mieć własne troski i załatwiać swoje sprawy. Teraz możemy wejść jeszcze głębiej, umożliwiając modem interakcję z przechodniami. Możemy ich zaczepiać, rozmawiać, okradać, wywołać bójkę, przeszukać ciało i wywołać wiele - nawet nieprzewidzianych - sytuacji.


Przeszukiwanie zwłok - mod do GTA 5
Oszustwem byłoby zaprzeczenie że w GTA V trup ściele się gęsto. Szczególnie z naszego powodu. Jako gracz pozbawiamy wirtualnego życia całe setki i tysiące postaci. Od teraz możemy także przeszukać ich kieszenie, bo pieniądze nie wysypią się jak wcześniej na ziemię, gotowe aby je zebrać. Do tego znajdziemy różne przekąski odnawiające nam energię i parę zbędnych śmieci.


Reinkarnacja - mod do GTA 5
A co, gdyby reinkarnacja istniała? Każda nasza śmierć w wirtualnym świecie GTA V wiązałaby się z faktem utraty pieniędzy, broni i z wcieleniem się w kogoś innego. Mod sprawia, że po śmierci odczujemy powyższe skutki. Nie zmienimy jednak postaci, a jedynie (po za utratą wszystkiego) nasz strój zmieni się na losowo dobrany i obudzimy się w jednej z odludnych lokacji.


Mapa skarbów - mod do GTA 5
Możliwość oznaczenia zatopionych skarbów na mapie z pewnością ułatwi nasze poszukiwania. Już nie będziemy spędzać godzin na nurkowaniu w poszukiwaniu na ślepo, a klawisze skrótów szybko ukryją znaczniki, jeżeli te tylko nam będą przeszkadzać w innych czynnościach.


Lepsze zniszczenia pojazdów - mod do GTA 5
Jednym z argumentów dotyczących braku realizmu w GTA V jest wytrzymałość pojazdów. Możemy pędzić superszybkim sportowym autem, uderzyć w ścianę i spokojnie odjechać z miejsca. Mod zwiększający żywotność pojazdów sprawi także, że samochody będzie łatwiej zdewastować pod względem mechanicznym i wizualnym.


Padający śnieg - mod do GTA 5
Zaimportowana z trybu multiplayer mapa, skrywająca miasto pod białą pierzyną, to jedynie część zmian wprowadzonych przez mod. Dodatkowo uruchomione zostają cząsteczki padającego śniegu, z którymi inne mody miewały dotychczas problemy, a jako wisienka na torcie pozostaje nam możliwość ustawienia fizyki pojazdu na taką, która reagować będzie ze śniegiem.


Spawner - mod do GTA 5
Proste narzędzie mające na celu usprawnienie i przyśpieszenie procesu spawnowania pojazdów. Dla oszczędzenia czasu gracza, mod pozwala na spawnowanie z bohaterem w środku. Skróty i kategorie pomogą nam szybko odszukać docelowy samochód, więc nie musimy już szukać go na długiej liście. Mod obsługuje 370 pojazdów i pozwala na dodawanie maszyn z innych modów.


Miotacz ognia - mod do GTA 5
Czym byłoby GTA bez miotacza ognia? Jak w przypadku piątej części - świetną grą. Jednak brak tej wyjątkowej broni sprawił, że powstał mod, który pozwoli siać gorący chaos i zniszczenie z pomocą miotacza płomieni.


Niko Bellic - mod do GTA 5
Powrót poczciwego Niko z czwartej części Grand Theft Auto. Za pomocą podmiany modeli lub dodania oddzielnej postaci, możemy rozpocząć zwiedzanie świata gry „piątki” lub nawet prowadzić fabułę. Nasz stary serbski przyjaciel może być dowolnie przebierany i posiada własny zestaw animacji i strojów.


Podnoszenie broni i amunicji - mod do GTA 5
Mod z pomocą którego nie tylko zwiększymy realizm, pozwalając postaci na noszenie tylko kilku sztuk oręża, ale całkowicie zmienimy system podnoszenia broni i uzupełniania amunicji. Na ekranie zostaje wyświetlony znacznik wraz z ilością amunicji upuszczonej przez wroga. Mod nie zapomina także o dodatkach do broni, więc te nie znikają kiedy przeciwnik upuści broń.


Większa kontrola chodu - mod do GTA 5
Gra wywołuje różne zachowania postaci w różnych warunkach. W trakcie ostrzału bohater skuli się, a kiedy nic mu nie grozi, raźnie będzie szedł z wypiętą piersią. Z modem możemy mieć większą kontrolę nad zachowaniem postaci w różnych warunkach.


Zamiana domyślnego samochodu bohatera - mod do GTA 5
Mod wprowadza możliwość zamiany ulubionego samochodu jednego z bohaterów. Dotychczasowa limuzyna Michaela, pickup Trevora i sportowa fura Franklina mogą zostać podmienione o inny, ustalony przez gracza model, który będzie także występował w trakcie misji fabularnych.


Informacja o położeniu - mod do GTA 5
Gdy zmieniamy położenie, ulicę, przecznicę lub dzielnicę, na ekranie zostaje wyświetlana informacja gdzie się znajdujemy. Jednak jest ona nieprecyzyjna i wyświetla się tylko przez chwilę. Mod pokazuje taką informację bez przerwy na pasku na dole ekranu, obok mini-mapy, a tę możemy powiększyć, dostosowując informacje lokalizacyjne do naszego gustu.


Left 4 Santos - mod do GTA 5
Pierwszy znośny i odpowiadający pierwowzorowi mod wprowadzający zombie apokalipsę. Przemierzając opustoszałe Los Santos i Blaine County stawimy czoła hordzie upadłych. Wszyscy ludzie - żywe trupy, ptaki i zwierzęta staną się naszymi śmiertelnymi przeciwnikami. Od nas tylko zależy jak długo przeżyjemy.


Kamera od góry - mod do GTA 5
Powrót do klasycznego widoku z pierwszych części serii GTA. Tym razem wyregulujemy odległość oraz statyczność kamery, przywracając ducha rozgrywki z lat 90tych. Mimo niewygody mod jest ciekawostką i nową możliwością pracy kamery, która z pewnością znajdzie swoich amatorów.


GTA 5 to jedna z najciekawszych gier akcji ostatnich lat. Rozległe miasto Los Santos, wraz z okolicami, trzej główni bohaterowie, a także cała masa atrakcji i aktywności - to cechy wyróżniające grę studia Rockstar. Bezkompromisowa fabuła, z licznymi odniesieniami do popkultury oraz bieżących wydarzeń społecznych, dodaje całości dodatkowego szlifu.

Tytuł dostępny jest obecnie na wszystkich platformach sprzętowych, jednak tylko w przypadku edycji PC możliwe jest instalowanie modyfikacji, które pozwalają wzbogacić i urozmaicić zabawę. Scena moderska jest szczególnie związana z serią GTA, a to ze względu na wcześniejsze odsłony cyklu i oczywiście wiele ukrytych koncepcji, które ujrzały światło dzienne właśnie dzięki autorom modyfikacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Grand Theft Auto V

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze