Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Wiedźmin od Netflixa - filmowy Superman chciałby zagrać Geralta

Henry Cavill „uwielbia” serię od CD Projekt Red.

Obecnie trwa kompletowanie obsady do serialu Wiedźmin od Netflixa, ale nadal nie wiadomo, kto wcieli się w Geralta. Zainteresowany rolą łowcy potworów jest Henry Cavill - Superman z filmów na bazie komiksów DC.

W rozmowie z serwisem IGN aktor ujawnił, że w wolnych chwilach gra w trzecią odsłonę cyklu o przygodach Białego Wilka od CD Projekt Red. Podkreślił jednocześnie, że Dziki Gon ukończył wielokrotnie, a samą produkcję „uwielbia”.

Dziennikarze zapytali więc artystę, czy chciałby wcielić się w Geralta z Rivii w powstającej adaptacji. W odpowiedzi oznajmił, że „zdecydowanie”, zaznaczając, że byłaby to „niesamowita rola”.

Cavill dodał, że zapoznał się nie tylko z trylogią gier, ale również książkowym pierwowzorem. Brytyjczyk uważa, że powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego są „naprawdę dobre” oraz warte przeczytania.

Superman chce stać się Geraltem, łowcą potworów

Oczywiście angaż aktora w serial Netflixa wydaje się mało prawdopodobny. Co ciekawe, w marcu zainteresowanie udziałem w projekcie wyraził Mark Hamill - aktor znany z roli Luke'a Skywalkera stwierdził, że mógłby wcielić się w Vesemira.

Niedawno zaś opublikowano filmy prezentujące zapisy przesłuchań do roli Yennefer. Materiały przedstawiają trzy aktorki starające się o rolę czarnowłosej czarodziejki - Belçim Bilgin, Clark Backo oraz Katie Keight.

Szczegółów na temat przygotowywanego serialu Wiedźmin nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że właściwe prace nad adaptacją powinny rozpocząć się na przełomie 2018 i 2019 roku. Zdjęcia odbędą się głównie na terenie Europy Środkowej, w tym Polsce.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze