Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Wiedźmin od Netflixa - filmy z castingów prezentują kandydatki do roli Yennefer

Trzy aktorki.

Pod koniec czerwca rozpoczęły się castingi do tworzonego dla Netflixa serialu Wiedźmin. Niedawno zaczęły zaś pojawiać się zapisy przesłuchań do roli Yennefer, prezentując aktorki, które mogą wcielić się w czarodziejkę.

Warto zaznaczyć, że podczas procesu wyboru obsady, kandydaci odgrywają sceny pochodzące z opowiadań i książek Andrzeja Sapkowskiego. To oznacza, że nagrania nie zdradzają żadnych informacji na temat fabuły powstającej adaptacji.

Pierwsze dwa filmy przedstawiają Belçim Bilgin - Turczynkę posiadającą na swoim koncie między innymi występy w takich produkcjach, jak „Sadece Sen”, „Czas nosorożca” i „Cisza”. W materiałach wyróżnia się nietypowym akcentem.

Kolejne nagranie pokazuje Clark Backo, która znana jest z kilku seriali telewizyjnych. Kanadyjka pojawiła się na przykład w nadal emitowanym „Nie z tego świata”, a także politycznym „Designated Survivor”, gdzie towarzyszyła Kieferowi Sutherlandowi.

Ostatnie udostępnione do tej pory wideo prezentuje zaś Katie Keight - byłą angielską modelkę. Dziewczyna dotychczas brała udział w niewielu projektach - wystąpiła w horrorze „Post Human: An Event”.

Szczegółów na temat przygotowywanego serialu Wiedźmin nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że właściwe prace nad adaptacją powinny rozpocząć się na przełomie 2018 i 2019 roku. Zdjęcia odbędą się głównie na terenie Europy Środkowej, w tym Polsce.

Jednym z inicjatorów projektu jest Tomasz Bagiński, który początkowo chciał nakręcić pełnometrażowy film o przygodach Geralta. Reżyser zaangażowany jest w powstawanie produkcji i niedawno ujawnił, że „trafi na ekrany za półtora roku”.


Jeśli jesteś zainteresowany najlepszymi serialami oryginalnymi Netfliksa, zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie:

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze