Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin od Netflixa - właściwe prace rozpoczną się na przełomie 2018 i 2019 roku

Zobaczymy krajobrazy nie tylko z Polski.

W Rzymie trwa wydarzenie See What's next, na którym Netflix prezentuje swoje nowe produkcje. Korzystając z okazji, dziennikarze serwisu NaEkranie dowiedzieli się, że prace nad serialem Wiedźmin rozpoczną się najwcześniej pod koniec 2018, a najpóźniej na początku 2019 roku.

Informacje pochodzą z rozmowy z Erikiem Barmackiem, wiceprezesem ds. seriali międzynarodowych. Przedstawiciel Netflixa wyjawił, że zdjęcia do produkcji zostaną nakręcone nie tylko w Polsce, choć twórcy ograniczą się do terenu Europy Środkowej.

Dziennikarze NaEkranie dowiedzieli się również, że poszukiwanie obsady rozpocznie się dopiero po wybraniu odpowiednich plenerów. Tę niestandardową kolejność Barmack tłumaczy nieokreślonym jeszcze terminem rozpoczęcia zdjęć.

Obsady jeszcze nie wybrano

Warto podkreślić, że nie wiadomo, co dla przedstawiciela Netflixa oznaczają „prace”. Może więc być mowa zarówno o poszukiwaniu odpowiednich aktorów, jak i etapie nagrywania zdjęć.

Producentką wykonawczą serialu jest Lauren Schmidt Hissrich, która ma na swoim koncie między innymi „Daredevila”. Pod koniec lutego showrunnerka poinformowała, że skończyła prace nad scenariuszem pilotażowego odcinka serialu.

Kilka dni temu producentka opublikowała na Twitterze zdjęcie z Andrzejem Sapkowskim. Nie wiadomo jednak, w jakim celu spotkała się z twórcą postaci Geralta z Rivii. Sam Sapkowski teoretycznie jest konsultantem kreatywnym projektu.

Serial Wiedźmin platforma Netflix zapowiedziała w maju ubiegłego roku, a jednym z głównych inicjatorów był Tomasz Bagiński, który pierwotnie chciał nakręcić pełnometrażowy film o Białym Wilku. Za produkcję odpowiadają Platige Image oraz Sean Daniel Company.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze