Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mark Hammil w serialu Wiedźmin od Netflixa chciałby zagrać Vesemira

Choć nie zna pierwowzoru.

Mark Hammil - znany przede wszystkim z roli Luke'a Skywalkera w „Gwiezdnych wojnach” - wyraził zainteresowanie udziałem w serialu „Wiedźmin” od platformy Netflix.

Lauren S. Hissrich - producentka adaptacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego - kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym tygodniu zabawę. Kobieta publikuje na Twitterze krótkie sylwetki postaci pochodzących z książkowego pierwowzoru.

Od Luke'a Skywalkera do Vesemira?

Jednym z kolejnych zaprezentowanych bohaterów jest Vesemir. Mentora Geralta i innych wiedźminów określa, jako „ojcowskiego, mądrego, żwawego”, a zarazem „wiekowego”.

Pod wpisem Hissrich internauta o pseudonimie „Star Wars Club” zażartował, że idealnym kandydatem do roli starszego zabójcy potworów byłby Mark Hamill. Nieoczekiwanie do dyskusji dołączył sam aktor.

„Nie mam pojęcia, kto to ani o co chodzi, ale zgadzam się, że mógłby/powinien być grany przeze mnie” - napisał słynny Luke Skywalker.

Oczywiście komentarz Hamilla należy potraktować jako dowcip, bo obecnie wydaje się mało prawdopodobne, by został zaangażowany do serialu „Wiedźmin”. Warto też zaznaczyć, że artysta słynie z podobnej aktywności w portalach społecznościowych.

Komentarz podchwyciło już jednak CD Projekt Red. Polskie studio na oficjalnym profilu serii gier o przygodach Geralta z Rivii udostępniło grafikę przedstawiającą Vesemira z twarzą aktora ze Star Wars.

Szczegółów na temat powstającej adaptacji ujawniono na razie niewiele. Niewykluczone jednak, że pierwszy sezon zostanie oparty na wiedźmińskich opowiadaniach.

Niedawno zakończono prace nad scenariuszem pilotażowego odcinka serialu. Za skrypt odpowiada wspomniana Lauren S. Hissrich. Producentka jakiś czas temu ujawniła też mapę, która może zdradzać potencjalne miejsca akcji serialu.

Projekt zapowiedziano w ubiegłym roku, a jednym z głównych inicjatorów był Tomasz Bagiński, który pierwotnie chciał nakręcić w USA pełnometrażowy film fabularny o Geralcie. Produkcją zajmują się Platige Image oraz Sean Daniel Company.

Data premiery serialu „Wiedźmin” na razie nie jest znana.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze