Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Wiedźmin sprzedała się w nakładzie 20 mln egzemplarzy

Rekordowy rok CD Projektu.

CD Projekt podsumował ubiegły rok z finansowego punktu widzenia, ujawniając rekordowe wyniki finansowe - związane oczywiście z sukcesem Wiedźmina 3.

Nie podano dokładnie, w jakim nakładzie sprzedała się trzecia część serii, lecz cała trylogia to już 20 milionów egzemplarzy (do końca roku) - wynika z najnowszego raportu finansowego.

W całym 2015 roku polskie studio osiągnęło przychody na poziomie 798 milionów złotych, z zyskami wynoszącymi imponujące 342,4 mln zł.

Wartości te są dużo większe niż w 2014 roku, gdy deweloperzy koncentrowali się na pracach nad Dzikim Gonem. Przychody wyniosły wtedy 96,19 mln zł, a zyski - skromne 9,01 mln zł.

Co interesujące, aż 336 mln zł z ubiegłorocznych zysków CD Projekt chce przeznaczyć na pokrycie straty z lat ubiegłych, a po części także na wykup własnych akcji - zapewne po to, by nie powtórzyć problemów Ubisoftu.

„Rok 2015 był przełomowy dla grupy CD Projekt - dzięki ogromnej pracy, talentowi, energii oraz zaangażowaniu ludzi z naszego zespołu odnieśliśmy ogromny sukces, zarówno twórczy, jak i biznesowy” - czytamy w komunikacie dla inwestorów.

Więcej detali i szczegółów poznamy na dzisiejszej konferencji prasowej firmy, zaplanowanej na godzinę 9:30. CD Projekt planuje między innymi ujawnić nową strategię na lata 2016-2021.

„Nasze wartości - bezkompromisowa jakość produktów, otwarta komunikacja, szacunek do graczy, traktowanie fair wszystkich z którymi pracujemy, niezależność oraz tolerancja światopoglądowa pozostają niezmiennie w naszym DNA i są nierozerwalnie powiązane z filozofią prowadzonej przez nas firmy” - czytamy dalej.

„Wierzymy, że poprzeczka, którą zawiesił Wiedźmin 3, jest inspirującą bazą do dalszego rozwoju.”

„Chcąc robić wybitne gry musimy konsekwentnie unikać rozproszenia i koncentrować się na stosunkowo ograniczonej ilości projektów. Stosowanie prostej zasady przedkładania jakości nad ilość dało wymierne rezultaty” - dodaje CD Projekt.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze