Skip to main content

Senua's Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, mechanika oraz znajdźki.

Witajcie! Przed wami poradnik do gry Senua's Saga Hellblade 2. Fani nordyckiej mitologii musieli poczekać kilka lat na kontynuację przygód wojowniczki o imieniu Senua. W drugiej części wybierzemy się na niegościnną Islandię, gdzie przyjdzie nam się zmierzyć z siłami ciemności oraz wewnętrznymi słabościami protagonistki.

W tej publikacji znajdziecie przede wszystkim opis przejścia gry, najważniejsze informacje dotyczące rozgrywki oraz wskazujemy położenie wszystkich znajdziek.

Przygotujcie kubek ciepłej herbaty i zanurzcie się w wciągającą i mroczną przygodę w grze Senua's Saga Hellblade 2!Rozgrywka i mechanika

Gra nie jest specjalnie rozbudowana, ale brak samouczka oraz interfejsu może momentami wprawiać w zakłopotanie. Na poniższych stronach znajdziecie objaśnienia najważniejszych elementów rozgrywki.


Opis przejścia

Gra ma charakter niemalże interaktywnego filmu, więc raczej trudno zgubić się w niej. Istnieją jednak momenty, gdy możemy mieć delikatne problemy, dlatego przygotowaliśmy dla was solucję z opisem przejścia poszczególnych rozdziałów oraz zagadek.


Znajdźki i sekrety

W grze istnieją zaledwie dwa typy znajdziek. Wszystkie znajdują się w pierwszych pięciu rozdziałach gry. W spisie rozdziałów w menu głównym możesz sprawdzić ile znajdziek jest do zebrania na danym etapie.


Wskazówki na start

- Gra nie posiada samouczka, więc przed rozgrywką warto zapoznać się z listą przycisków, która jest dostępna w menu pauzy.

- Jeżeli masz problemy z przejściem danego etapu gry, możesz skorzystać z opcji obniżenia poziomu trudności, która jest dostępna w ustawieniach.

- Jeżeli poszukujesz znajdziek, to możesz w menu głównym przejrzeć listę rozdziałów. W niej znajdziesz informację ile przedmiotów jest do zebrania na danym etapie rozgrywki oraz czy już zdobyłeś ich maksymalną ilość.

- Podczas walki skupiaj się na blokowaniu oraz unikaniu ciosów przeciwnika. Wykorzystaj moment, gdy rywal się zmęczy - wówczas zadaj kilka uderzeń.

- Wrogowie walczą dość schematycznie i jest tylko kilka typów przeciwników. Jeżeli dostrzeżesz schematy w ich działaniu, to znacząco ułatwisz sobie dalszą rozgrywkę.

- Gdy uzyskasz dostęp do lusterka bohaterki, staraj się go najpierw „naładować” lekkimi ciosami oraz blokowaniem. Podświetlone lusterko udostępnia nam opcję spowolnienia czasu i zadania serii ciosów w przeciwnika.

- Unikaj używania silnych ciosów. Zwykle są zbyt wolne, aby dosięgały wrogów. Dużo skuteczniejsze są szybkie uderzenia. Te mocniejsze przydają się tylko w trakcie spowolnienia czasu.

- Gra jest bardzo liniowa, ale istnieją momenty, w których możemy się zgubić. Wówczas zwracaj uwagę na szepty, które podpowiadają bohaterce, gdzie iść.

Zobacz także