Skip to main content

Senua's Saga Hellblade 2 - rozdział 5: żółte symbole, zagadki na wybrzeżu, olbrzym, morskie fale

Szukamy żółtych symboli i mierzymy się z morskimi falami.

Piąty rozdział gry Senua’s Saga: Hellblade 2 oferuje nam dwie zagadki z żółtymi symbolami, spotkanie z olbrzymem oraz ucieczkę przed morskimi falami.


Na tej stronie:


Wybrzeże

Rozdział rozpoczynasz z Fargrimrem i Thorgestrem, ale wkrótce mężczyźni znikną. Ty podążaj dalej skalistą ścieżką wzdłuż wybrzeża. Gdy dojdziesz do rozwidlenia, skręć w lewo i idź w dół.

Dojdziesz nad brzeg rzeczki. Tam poznasz nową postać - wojowniczkę Astrior. Podczas kolejnego etapu tego rozdziału podążaj za kobietą, aż dojdziecie do polanki, gdzie zaatakują was przeciwnicy. Po zwycięstwie, na moment rozstaniesz się z Astrior. Wejdź na ścieżkę wijącą się obok wieży obserwacyjnej.


Pierwsza zagadka

Napotkasz zablokowane przejście z czerwonym symbolem. Składa się on z trzech fragmentów, które musimy odnaleźć w okolicy. Dwa z nich są początkowo zablokowane, dlatego potrzebna jest zmiana krajobrazu za pomocą skupienia. Wykorzystamy do tego dwie wiszące krople. Pierwsza z nich znajduje się obok zamkniętego przejścia.

Zauważ, że zmiana krajobrazu wpływa również na porę dnia. Możliwy jest dzień oraz noc. W trybie dnia odwróć się o 180 stopni w stosunku do zamkniętego przejścia i wejdź po pochyłej skale na niewielką platformę. Spójrz w lewą stronę. Zobaczysz pierwszy fragment w żółtym kolorze.

Teraz użyj skupienia do zmiany dnia na noc. Przejdź przez niebieską mgiełkę i wykorzystaj drugą kroplę, aby ponownie był dzień. Idź w kierunku odległej wieży i ustaw się przy ruinach domku. Spójrz znowu w lewo. Tam czeka następny symbol.

Cofnij się do drugiej kropli i zmień porę na noc. Spoglądaj w prawą stronę. W pobliżu odnajdziesz ostatni fragment. Po jego aktywowaniu, przejście zostanie odblokowane.


Druga zagadka

Spotkaj się ponownie z Astrior. Wkrótce ponownie się rozdzielicie. Skieruj się w dół zbocza, ścieżką prowadzącą do wybrzeża. Dojdziesz do wrakowiska, gdzie czeka na nas następne przejście z symbolem.

Znowu musimy pobawić się w zmianę pory dnia. Najpierw pozostaw dzień, wskocz na półkę skalną po prawej stronie i dopiero wtedy skorzystaj z kropli [1], aby utorować sobie dalszą drogą [2].

Pośród fal po lewej stronie odnajdziesz pierwszy znak. Następnie idź w prawą stronę.

W pobliżu znajdziesz dwa miejsca, gdzie możesz użyć skupienia do zmiany pory dnia. Wedle potrzeby, korzystaj z nich, aby utorować sobie ścieżkę, która prowadzi do chatki na klifie [3]. Będąc wewnątrz, spójrz na żółty słup [4] i odblokuj drugi element. Teraz wróć w okolicę zablokowanego przejścia.

Droga do ostatniego fragmentu prowadzi po lewej stronie łodzi rybackiej. Zmieniaj pory dnia w taki sposób, aby dotrzeć do jednej z wnęk, z której dojrzysz ostatni symbol na żółtych słupach wystających z morza.


Rytuał, olbrzym, morskie fale

Wejdź przez otwarty przesmyk do jaskini i zejdź na jej dno, do sadzawki, z której wysunie się kropla. Wykorzystaj skupienie, aby aktywować przerywnik filmowy.

Rozpocznie się fragment, gdy znajdujemy się pod wodą. Podążaj za niebieską poświatą, aby zobaczyć wszystkie retrospekcje. Po powrocie na wybrzeże, skieruj się do osady i przejdź przez wioskę rybacką. Drogę wskazują płonące pochodnie. Na końcu wioski wejdź do chatki, gdzie siedzi Astrior i porozmawiaj z nią.

Wkrótce rozpocznie się walka w wiosce. Przygotuj się na to, że będziesz musiał pokonać wielu przeciwników. Następnie czeka nas nieco dłuższy fragment filmowy. Gdy znajdziesz się w jaskini olbrzyma razem z sojusznikami, idź na jej koniec. Podczas ucieczki przed olbrzymem wykorzystuj sprint oraz rzucaj włóczniami korzystając z przycisku ataku.

Zostaniesz przeniesiony na olbrzymie wrakowisku w trakcie sztormu. Na tym etapie będziesz musiał zastosować podobną taktykę, jak w przypadku spotkania z Ingunnem w rozdziale czwartym. Co jakiś czas będą nadpływać olbrzymie falę. W tym czasie musisz podbiec do skały lub drewnianej konstrukcji oznaczonej symbolem, aby przytrzymać się żółtego pierścienia.

Cierpliwie przeskakuj do najbliższej osłony. Nie spiesz się. Wkrótce uciekniesz z obszaru fal, ale kolejnym zagrożeniem będą spadające odłamki. Na chwilę przed upadkiem widać ich cień. Najlepszą metodą na tym etapie jest bieg zygzakiem.

Po pokonaniu strefy z odłamkami, idź ścieżką na spotkanie z olbrzymem. Wtedy pojawi się przerywnik filmowy kończący kolejny rozdział gry.

Następnie: Senua’s Saga Hellblade 2 - rozdział 6: Borgarvirki, zakończenie, finałowa walka, Aleifr

Spis treści: Senua’s Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Senua’s Saga Hellblade 2 - rozdział 4: zagadka w jaskini, Ingunn, niszczenie łańcuchów

Zobacz także