Skip to main content

Senua's Saga Hellblade 2 - rozdział 3: Illtauga, mroczny las, zagadki, kamienne kule

Rozwiązujemy zagadki z kulami.

Podczas trzeciego rozdziału gry Senua’s Saga: Hellblade 2 odwiedzimy mroczny las oraz rozwiążemy aż trzy zagadki z kamiennymi kulami, aby zakończyć ten etap rozgrywki nad malowniczym jeziorem.


Na tej stronie:


Czerwone Wzgórza, Illtauga, ucieczka

Na początku rozdziału czeka nas dłuższy spacer z Fargrimrem oraz Thorgestrem. Podążaj razem z mężczyznami, aż pojawi się przerywnik filmowy, podczas którego pojawi się nowe zagrożenie. Kiedy odzyskasz kontrolę nad postacią, wciśnij sprint i biegnij cały czas przed siebie. Droga jest prosta. Czasami będziesz musiał przeskakiwać nad przeszkodami lub przechodzić przez domek. Wkrótce pojawi się kolejny przerywnik.


Mroczny las, pochodnia

Przeniesiesz się do mrocznego lasu. Idąc do przodu, napotkasz postać w czerwonej poświacie. Osoba zniknie i pojawi się rozwidlenie. Podążaj w prawą stronę.

Przejdź przez szczelinę, następnie pokonaj sadzawkę i udaj się pod konarem drzewa. Przed sobą ujrzysz pochodnię. Weź ją do ręki za pomocą przycisku interakcji.

Teraz idź ścieżką do góry i zeskocz z niskiej półki. Droga w lewo prowadzi do ślepego zaułka, więc udaj się w prawą stronę. Natkniesz się na sporo rozwidleń, ale wiele ścieżek prowadzi donikąd. Nie idź dalej, jeżeli widzisz czerwone światło, bo wówczas nasza postać zginie i zostaniemy cofnięci. Musisz dostać się do półki skalnej, z której zeskakujemy na większą polankę.

Teraz trzeba pokonać paru wrogów. Gdy będzie po wszystkim, podnieś pochodnię z ziemi. Analogicznie jak poprzednio, odnajdź właściwą ścieżkę unikając czerwonego świata. Właściwa droga będzie prowadzić nas w górę, do pochyłych drzew i kolejnej szczeliny.

Wyjdź z polanki ścieżką schodzącą w dół. Wkrótce będziesz przechodził przez drewnianą bramę z amuletami. Podejdź do półokręgu znajdującego się za nią i podpal przygotowane ognisko. Etap w lesie dobiegnie końca.


Pierwsza zagadka z kulami

Po rozmowie z Fargrimrem w jego chatce, skieruj się ścieżką w stronę drewnianej platformy. Korzystając z drabiny, zejdź na sam dół. Podążaj drogą, która nie ma żadnych rozwidleń, aby kontynuować podróż.

Ostatecznie dotrzesz do miejsca pierwszej zagadki. Idź do małej jaskini po lewej i podnieś kamienną kulę. Następnie umieść ją w niewielkim ołtarzyku na środku polanki.

Żeby odblokować przejście, musimy odnaleźć drugą kulę. Podejdź do unoszących się w powietrzu kroplistych okręgów, aż zmienią się w jedną dużą kroplę. Przytrzymaj przycisk skupienia patrząc na nią. Dzięki temu krajobraz ulegnie zmianie i część skał zniknie. Skorzystaj z odblokowanej ścieżki, aby zgarnąć kolejną kulę. Wróć na polankę, włóż ją do drugiego zagłębienia i skorzystaj z odblokowanego przejścia.


Druga zagadka z kulami

Podążaj górską trasą, aż trafisz na kolejny ołtarz wymagający umieszczenia kul, podobnie jak poprzednio. Pierwsza z nich znajduje się po prawej stronie, na niewielkim wzniesieniu ponad sadzawką.

Po osadzeniu pierwszej kuli we właściwym miejscu, zostań tam i spójrz w prawą stronę. Skup się na kroplach wiszących u góry, aby odblokować skalne przejście poniżej nich.

Wróć do miejsca, gdzie zdobyłeś pierwszą kulę. Teraz skorzystaj z odblokowanego mostku. Po jego drugiej stronie spójrz ponownie w prawo i skup się na kolejnej kropli. Następnie wróć do ołtarza na środku polany. Spójrz kolejny raz w prawo, użyj skupienia, aby tym razem usunąć skalne przejście. Dzięki temu możesz dostać się do odblokowanej drugiej kuli i umieścić ją na ołtarzu.

Czas na ostatnią kulę. Będziesz musiał trzykrotnie skupić się na okręgach po lewej stronie od ołtarza. Najpierw, aby odblokować sobie półkę skalną, po której możesz się wspiąć. Gdy już będziesz na górze, użyj skupienia ponownie, aby zmaterializować trzecią kulę. Zgarnij ją, skup się jeszcze raz na wspomnianych kroplach i umieść przedmiot we właściwym miejscu.

Podążaj ścieżką dalej. Wkrótce dojdziesz do ciemnego wejścia, które wyprowadzi cię na skraj jeziora, a tam czeka na nas ostatnia zagadka w tym rozdziale.


Trzecia zagadka z kulami, jezioro

Po raz kolejny musimy znaleźć kulę i umiejscowić je na ołtarzyku. Zacznij od kuli na skale [1], a następnie zanieś ją do stanowiska [2] po drugiej stronie niewielkiej zatoczki.

Druga kula jest bardzo łatwa do zdobycia. Stojąc przy ołtarzu skup się na wiszącej ponad nim kropli. Kula pojawi się na niewielkim wzniesieniu po prawej. Przynieś ją do ołtarza.

Z ostatnią kulą będzie nieco więcej zachodu. Przede wszystkim, użyj ponownie kropli nad ołtarzem, aby zmaterializować trzecią kulę. Spójrz teraz w lewo. Zobaczysz dwa miejsca [3], gdzie trzeba będzie aktywować skupienie. Aby to w ogóle było możliwe, musisz wspinać się po skałach po lewej stronie [4]. Użyj w każdym z tych miejsc skupienia tylko raz. Dzięki temu na przeciwległej ścianie [5] utorujesz sobie przejście do trzeciej kuli.

Gdy ostatnia kula wyląduje we właściwym miejscu, jezioro zacznie wysychać. Zejdź ścieżką prowadzącą w stronę jego dna. Gdy dojdziesz do pochodni, zgarnij ją. W tym miejscu dobiega końca rozdział trzeci.

Spis treści: Senua’s Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Senua’s Saga Hellblade 2 - rozdział 2: ceremonia draugrów, bitwa, spotkanie z nieznajomym

Zobacz także