Skip to main content

Senua's Saga Hellblade 2 - rozdział 4: jaskinie, pochodnie, próba mądrości, kamienne misy

Zwiedzamy mroczne jaskinie i rozwiązujemy zagadkę z ogniem.

Czwarty rozdział gry Senua’s Saga: Hellblade 2 rozpoczynamy zwiedzając jaskinie z wykorzystaniem licznych pochodni. Na jego końcu przechodzimy próbę mądrości, w której będziemy musieli prawidłowo podpalać kamienne misy.


Na tej stronie:


Wejście do jaskiń

Rozpocznij rozdział od podniesienia pochodni i przeciśnięcia się przez wąskie przejście w skałach. Teraz podążaj tunelami w głąb podziemi, aż dojdziesz do groty, w której musisz podpalić kamienną misę [1], aby niebieskie obłoki [2] przeistoczyły się w pochyłą skałę, która utoruje dalszą drogę.

W kolejnej grocie zobaczysz misę znajdującą się powyżej twojego aktualnego położenia. Udaj się ciemnym przejściem znajdującym się obok wejścia, którym dostałeś się do tego pomieszczenia.

Korytarz doprowadzi cię do wspomnianej misy. Tym razem musisz zrobić coś odwrotnego w stosunku do poprzedniej sytuacji. Wykorzystaj interakcję, aby ugasić niebieski płomień. Dzięki temu, odblokujesz nowe wyjście z jaskini.


Zalane korytarze, duchy, pochodnie

Wkrótce będziesz musiał zeskoczyć do głębokiej dziury i wylądujesz w zalanym korytarzu. Idź dalej, a gdy dojdziesz do skalnej przeszkody, odłóż pochodnię i przepłyń na drugą stronę.

Wyjdź z wody po drugiej stronie zalanej groty. Dojdziesz do jaskini, gdzie znajduje się płonąca pochodnia w zagłębieniu, a naprzeciwko niej błękitny wodospad. Musimy sprawić, aby po przejściu na jego drugą stronę, wciąż mieć do dyspozycji ogień. Skorzystaj z ukrytej szczeliny [3], aby dojść do kolejnej misy [4], którą należy podpalić.

Wróć do wodospadu. Ten jednak został zastąpiony przez kamienne zbocze. Wejdź na górę i podpal stacjonarną pochodnię.

Następnie wróć do misy, ugaś ją, aby wodospad powrócił. Przejdź pod nim i skieruj się od razu w lewą stronę. Podpal własną pochodnię i wykorzystaj ogień do wzbicia płomieni w kolejnej misie, aby powstał kamienny mostek.

Kontynuuj podróż przez podziemia. Trafisz do nowej zalanej groty. Przejdź przez wodę i zgaś jeszcze jedną misę, a przed tobą pojawi się następne ukryte przejście.

Niebawem zaczną pojawiać się mroczne duchy. Wkrótce dojdziesz do jeszcze jednej zalanej groty. Zanim przejdziesz przez wodę na drugą stronę, musisz podpalić własną pochodnię, która została przed momentem zgaszona. Przejdź przez półkę skalną po lewej stronie, aby dostać się do kolejnego ogniska. Zapal pochodnię i przejdź przez mroczne wody.

Po krótkiej chwili dojdziesz do podłużnej jaskini, na której skałach umieszczono ogniska. Tymczasem przejdź przez wodospady i skieruj się w lewą stronę. Znów musimy podpalić naszą pochodnię. Posłuży nam do tego pobliskie ognisko [5]. Droga do niego rozpoczyna się w kolejnym, nieco mniejszym pomieszczeniu [6]. Następnie podpal ugaszoną pochodnię [7], która góruje nad wodą w jaskini.

Teraz wróć na brzeg kanału ponownie przechodząc pod wodospadem. Tę przeszkodę wodną musimy pokonać bez naszej pochodni. Zwróć uwagę na żółtą poświatę na wodzie. Sygnalizuje ona bezpieczne strefy. Jeżeli za długo będziesz przebywać poza nim, Senua zginie. Wkrótce dojdziesz do ogniska na niskiej skale. Tam możesz ponownie odpalić własną pochodnię.

Przejdź cały długi kanał, a potem kontynuuj podróż bezpiecznymi tunelami. Dojdziesz do miejsca, gdzie musisz wyciągnąć nową pochodnię z okrągłej wnęki. Wtedy zobaczysz, że znajdujesz się na powierzchni. Tutaj czeka nas ciąg zagadek z misami.


Próba mądrości, kamienne misy, ognista zagadka

Podpal najbliższą misę i przejdź przez nowy mostek po prawej stronie. Nieco dalej musisz zeskoczyć do zagłębienia ze skalnej półki.

Teraz trzeba sprytnie gasić i rozpalać dwie kamienne misy [8 i 9], aby odblokować dalszą drogę. Zrób to w następującej kolejności:

  1. zgaś pierwszą napotkaną misę [8].
  2. przejdź przez lukę w skałach i zgaś drugą misę [9]. Obie powinny być teraz wygaszone.
  3. teraz wróć do pierwszej misy [8] i podpal ją.
  4. zapal drugą misę [9].

W ten sposób pojawi się kamienny przejście, które doprowadzi nas do kolejnej okrągłej wnęki. Wstaw w nią swoją pochodnię, aby niebieski duch po drugiej stronie przepaści mógł z niej skorzystać. Następnie zeskocz z półki skalnej [10] i zgaś kolejną misę [11]. Przejdź przez ciasny korytarzyk i zabierz własną pochodnię z wnęki znajdującej się na powierzchni.

Wróć razem z pochodnią wspomnianym korytarzykiem. Zapal misę, którą gasiłeś przed chwilą. Obróć się o 180 stopni i wejdź wyżej. Zapal następną misę [12]. Czas teraz zejść na dół i wrócić do początkowego ogniska [13], gdzie zaczynaliśmy całą sekwencję.

Zgaś misę początkową i przejdź przez odkryty właśnie korytarz. Idź w prawo i wstaw pochodnię do okrągłej wnęki. Zobaczysz jak niebieski duch podpala odwiedzoną przez nas przed chwilą misę. Przed tobą pojawi się skalne przejście, które umożliwia wejście do następnych jaskiń.

Spis treści: Senua’s Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Senua’s Saga Hellblade 2 - rozdział 3: Illtauga, mroczny las, zagadki, kamienne kule

Zobacz także