Skip to main content

Hellblade 2 zbiera wysokie oceny w recenzjach. Niektórzy nazywają grę arcydziełem

Jedna z najważniejszych premier tego roku.

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje Senua's Saga: Hellblade 2 - jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku. Krytycy są zgodni co do tego, że tytuł jest fenomenalnym widowiskiem audiowizualnym z głęboką i angażującą fabułą.

Przerażające, podnoszące na duchu i wspaniałe wizualnie Senua's Saga: Hellblade 2 to wyraźny krok naprzód względem pierwszej części” - podsumowuje recenzent Screen Rant. Porównania do poprzedniczki wydają sie nieuniknione, ponieważ „dwójka” operuje na tych samych fundamentach, robiąc to jednak lepiej i ładniej.

Równie dobrze wypada także średnia ocen liczbowych, zebranych w agregatorze Metacritic. Hellblade 2 zebrało do tej pory 81 punktów na 100, a pozytywne recenzje dotyczą zarówno wersji na PC, jak i konsole Xbox Series X i S. Tak prezentują się oceny od największych serwisów:

  • Eurogamer - 10/10
  • XboxEra - 10/10
  • Screen Rant - 9/10
  • Game Informer - 9/10
  • WindowsCentral - 9/10
  • IGN - 8/10
  • Forbes - 7/10
  • TheGamer - 6/10
  • VG247 - 6/10
Zobacz na YouTube

Wśród najczęściej wymienianych zalet sequela przewija się oczywiście fenomenalna oprawa wizualna, która zachwycała już na przedpremierowych zwiastunach. Pochwały skierowano też w stronę opowieści, choć niektórzy recenzenci wytykają, że nowa przygoda Senuy jest mniej intymna i niepokojąca, niż poprzednio.

Senua's Saga: Hellblade 2 to wynik lat pasji i talentu. Gra urzekająca niewiarygodną oprawą wizualną, nienaganną oprawą audio i potężną, prowokującą do myślenia narracją. To prawdziwe arcydzieło, ale w całkowitej perfekcji przeszkadzają mu drobne problemy w działaniu na PC” - pisze WindowsCentral.

Sequel niemal idealny

Wygląda też na to, że gracze, którym nie spodobała się prostota walki z „jedynki", nie muszą się obawiać powtórki - recenzenci chwalą system starć za wysoki poziom trudności oraz znakomitą filmowość i choreografię.

W bardziej krytycznych tekstach pojawiają się jednak przytyki w stronę korytarzowego modelu eksploracji oraz licznych sekwencji, w których jednym zadaniem gracza jest podążanie za drugą postacią. Sporo do życzenia pozostawiają także zagadki logiczne, które są równie mało angażujące, co te z „jedynki”.

Senua's Saga: Hellblade 2 zadebiutuje na PC, konsolach Xbox Series X/S, jak i w abonamencie Game Pass już dzisiaj - 21 maja. Jeśli chcecie dowiedzieć się o grze więcej, zajrzyjcie do recenzji przygotowanej przez Przemka.

Zobacz także: Senua's Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także