Skip to main content

Hellblade 2 nie robi furory na Steamie. Zainteresowanie graczy niższe niż przy Redfall

Magia premiery w abonamencie.

Premiery Senua's Saga: Hellblade 2 na Steamie z pewnością nie można zaliczyć do wystrzałowych. Produkcja cieszy się miernym zainteresowaniem, choć osoby, które już zagrały, wystawiają bardzo pozytywne recenzje.

Oczywiście każda gra wydawana na premierę w abonamencie Game Pass musi liczyć się z tym, że nie będzie tak chętnie ogrywana na pozostałych platformach dystrybucji. Wynik Hellblade 2 jest jednak szczególnie dołujący, zatrzymuje się bowiem na poziomie 3982 osób grających jednocześnie. „Jedynka” z 2017 roku dobiła do 5653 graczy na premierę, choć była zdecydowaniej mniej głośnym tytułem.

Lepiej poradził sobie nawet Redfall z rekordem 6124 użytkowników Steama jednocześnie, który także trafił na premierę do abonamentu. W przeciwieństwie jednak do strzelanki o wampirach, Hellblade 2 zbiera „bardzo pozytywne” recenzje, choć niekiedy obrywa za zbyt małą liczbę innowacji w porównaniu do pierwszej części.

Czy Hellblade 2 mogło poradzić sobie lepiej?

Od jednej z największych tegorocznych premier Xboksa z pewnością oczekiwało się wyższych wyników, ale czy aby na pewno były do tego podstawy? Choć pierwsza część została bardzo dobrze odebrana i rozpaliła wiele dyskusji wokół przedstawiania chorób psychicznych w grach, to była jednak tytułem niszowym, skierowanym do fana powolnych gier narracyjnych, a niekoniecznie wielomilionowego katalogu subkrybentów Game Passa.

Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej graczy zaczyna się martwić, czy dzieło Ninja Theory sprzeda się wystarczająco dobrze, by spełnić oczekiwania Microsoftu. Po zamknięciu m.in Tango Gamework - twórców mało popularnego, ale wysoko cenionego Hi-Fi Rush - obawy wzrosły jeszcze bardziej. Informatorzy związani z Xboxem donoszą jednak, że brytyjskie studio dostało już zielone światło na dwa kolejne projekty, więc być może przyszłość nie maluje się w tak ciemnych barwach.

W Senua's Saga: Hellblade 2 zagramy od wczoraj na PC oraz konsolach Xbox Series X/S. Jeśli chcecie dowiedzieć się, za co gra jest tak chwalona, zajrzyjcie do naszej recenzji.

Zobacz także: Senua's Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także