Skip to main content

Senua's Saga Hellblade 2 - rozdział 1: zejście na ląd, wybrzeże, statek, handlarz niewolników

Lądujemy na Islandii i odnajdujemy statek na wybrzeżu.

W pierwszym rozdziale gry Senua’s Saga: Hellblade 2 nasza bohaterka zostaje wyrzucona przez morskie fale na piaszczysty brzeg. Naszym pierwszym celem będzie wrak statku na wybrzeżu oraz spotkanie z handlarzem niewolników.


Na tej stronie:


Początek gry, słup runiczny

Gdy przejmiesz kontrolę nad protagonistką, wejdź po niewielkiej półce skalnej, a następnie udaj się w stronę kamiennego zbocza. Musisz cały czas trzymać przycisk odpowiadający za wspinaczkę do góry, aby dostać się na szczyt.

Następnie idź niewielkim płaskowyżem, aż dotrzesz do półki skalnej nad klifem, po której musisz przejść.

Idąc dalej, natkniesz się na pierwszy słup runiczny. Są to ołtarze stanowiące jedną z dwóch kategorii znajdziek. Następnie idź dalej. Wkrótce będziesz mijać niewielkie drewniane domki.


Pierwsza zagadka, czerwony symbol

Teraz ścieżka poprowadzi dół. Wkrótce dojdziesz do gruzowiska przypominającego labirynt. Musisz przedostać się na jego drugi koniec. Tam czeka cię pierwsza zagadka w grze. Wąskie przejście jest zablokowane przez jasny symbol, na który musisz spojrzeć poprzez skupienie. Następnie w okolicy musisz odnaleźć punkt, z którego widać identyczny symbol, ale stworzony przez oddzielne elementy.

Zwróć uwagę, że nad polanką wiszą dwa czerwone fragmenty. Ustaw się na początku polanki w taki sposób, aby tworzyły wspomniany znak. Użyj przycisku skupienia, utoruj przejście i kontynuuj podróż.


Statek, handlarz niewolników

Podążaj dalej wzdłuż wybrzeża, mijając statek i cienie rozbitków w falach morskich. Dojdziesz do wąskiej szczeliny, przez którą musisz przejść. Za nią rozpoczniesz pierwsze walki. Pokonuj kolejnych przeciwników,a potem przeskocz nad niewielką deską.

Po pokonaniu ostatniego wroga, skieruj się w stronę odwróconej łodzi. Musisz wcisnąć się do jej środka, a następnie przeczołgać na drugą stronę. Tam spotkasz kolejnych wrogów. Po ich pokonaniu, kieruj się w stronę zamglonego światła w oddali.

Wkrótce spotkasz handlarza niewolników, którego trzeba pokonać. W tym fragmencie rozdziału nastąpi nieco więcej przerywników, w ostatnim z nich odbędziesz pogawędkę z pokonanym handlarzem i rozdział dobiegnie końca.

Następnie: Senua’s Saga Hellblade 2 - rozdział 2: zagadka w osadzie Freyslaug, lusterko

Spis treści: Senua’s Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz także