Skip to main content

Senua's Saga Hellblade 2 - rozdział 6: Borgarvirki, zakończenie, finałowa walka, Aleifr

Finałowa walka w osadzie Borgarvirki.

Szósty rozdział gry Senua’s Saga: Hellblade 2 to ostatni etap przygody naszej wojowniczki. Najpierw przemierzamy zamglony las, a potem udajemy się do wioski Borgarvirki, aby zmierzyć się z finałowym bossem, którym jest Aleifr.


Na tej stronie:


Zamglony las, ratowanie przyjaciół

Ostatni rozdział gry zaczynamy z trójką naszych towarzyszy. Podążaj za nimi, aż dojdziesz do krótkiej scenki. Obejrzyj przerywnik, skręć w lewo i drogą schodzącą w dół wejdź do lasu.

Przejście przez ten obszar jest korytarzowe. Po pewnym czasie dotrzesz do miejsca z sadzawką. Zejdź do niej. Wówczas zgubimy naszych przyjaciół. Musisz wyjść z sadzawki tą samą drogą, którą do niej wszedłeś, ale trasa ulegnie zmianie pod wpływem magii.

Wokół ciebie pojawi się purpurowa mgła. Na pierwszym rozwidleniu udaj się w prawą stronę. Po pewnym czasie dojdziesz do rozpadliny. Po drugiej stronie znajduje się Astrior [1]. Porozmawiaj z nią i podążaj ścieżką dalej [2]. Na jej końcu będziesz musiał zeskoczyć z półki skalnej.

Idąc dalej zobaczysz po drugiej stronie kanionu Fargrimra. Po krótkiej rozmowie kontynuuj swoją podróż przez las. Wkrótce ponownie spotkasz obie postaci w nieco bardziej przejrzystym rejonie.

Uwaga: w tym miejscu możemy wybrać, którą postać uratujemy w pierwszej kolejności. Wyboru dokonujemy pomiędzy Fargrimrem oraz Astrior. Decyzja jednak nie ma żadnego znaczenia fabularnego, ponieważ każda z tych osób zaakceptuje fakt, że pójdziemy po nią później.

Pozostaje odnaleźć Thorgestra. Ten siedzi na kamieniu przy niewielkim jeziorku. Po odbyciu ostatniej rozmowy, podążaj dalej kanionem w górę, aż wyjdziesz na powierzchnie i przeniesiesz się do nowej lokacji.


Borgarvirki

Idź za Thorgestrem do wioski. Wkrótce dojdziecie do siedziby jego ojca.

Rozpoczniesz finałowy etap gry. Najpierw uporaj się z ciężkozbrojnym. Przydatne będą szybkie ciosy oraz uniki.

Gdy będzie bezpiecznie, podążaj cały czas przed siebie, aż dojdziesz do kolejnej areny, gdzie czeka kilku przeciwników do pokonania. Drogę podpowiada niebieska poświata. Po pokonaniu wrogów na placu, rozpoczniesz ostateczny pojedynek.


Walka końcowa, finałowy boss, Aleifr

Finałowym bossem w grze jest Aleifr - ojciec Thorgestra. Starcie ma dwa etapy. Pierwszy z nich jest trudniejszy i odbywa się na arenie w czerwonej mgle. Przeciwnik jest wtedy silniejszy i zadaje potężne ciosy. Gdy widzisz, że zaczyna robić zamach nad głową, zastosuj podwójny unik, aby uciec przed uderzeniem.

Gdy Aleifr zmęczy się, wyprowadź kilka ciosów. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo walka będzie dłuższa niż ze zwykłym wojownikiem. Od czasu do czasu możesz przejąć inicjatywę. Bardzo przydatna jest następująca kombinacja ataków: szybki-szybki-ciężki. Dzięki niej przełamiesz obronę mężczyzny, który będzie na parę sekund bezbronny.

Po zadaniu odpowiedniej ilości obrażeń, Aleifr uklęknie i będzie mienić się czerwonym światłem. Poczekaj wtedy, aż lusterko naładuje się i spowolnij czas. Teraz podbiegnij prędko do niego na sprincie i zadaj jak najwięcej ciosów. Będziesz musiał zrobić tak trzy razy, aby ukończyć ten etap walki.

W następnej części starcia przeniesiesz się ponownie do wioski. Wróg będzie zdecydowanie słabszy, co widać po jego powolnych ruchach. Przejdź do ofensywy. Stosuj więcej ciężkich ataków i wykończ Aleifra. Po walce zobaczysz końcową scenkę.

Gratulacje! W ten sposób ukończyłeś grę Senua’s Saga Hellblade 2. Od teraz dysponujesz również możliwością zmiany narratora przed kolejnym podejściem do fabuły.


Następnie: Senua’s Saga Hellblade 2 - zakończenie: wyjaśnienie

Spis treści: Senua’s Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Senua’s Saga Hellblade 2 - rozdział 5: żółte symbole, zagadki na wybrzeżu, olbrzym, morskie fale

Zobacz także