Skip to main content

Senua's Saga Hellblade 2 - walka, jak pokonać przeciwnika

Wyjaśniamy zasady walki w grze.

Jednym z istotnych elementów rozgrywki w grze Senua's Saga: Hellblade II jest walka z pojedynczymi przeciwnikami. Ze względu na brak interfejsu oraz samouczka, może ona nam przysporzyć nieco problemów na początku. Dlatego poniżej wyjaśniami jak pokonać przeciwnika w walce na miecze.

W grze istnieje wyłącznie walka jeden na jednego. Im późniejszy etap rozgrywki, tym większą ilość przeciwników będziemy musieli pokonać, aby przejść daną sekwencję. Same starcia sprowadzają się do stosowania ataków (lekkich i ciężkich), uników i bloków oraz korzystania z lusterka bohaterki.

W przypadku ataków, najlepiej stosować wyłączenie ataki lekkie. Ciężkie sprawdzają się wyłącznie w trakcie spowolnienia czasu (gdy aktywujemy nasze lusterko), bo są zbyt wolne, aby w normalnej walce dosięgły rywala.

Najlepszą taktyką jest stosowanie bloków i uników do momenty, gdy zobaczymy, że wróg zmęczy się. Wtedy możemy zadać serię ciosów. Przycisk parowania możemy przytrzymywać cały czas lub wciskać go tuż przed uderzeniem przeciwnika. Jeżeli wstrzelimy się idealnie, to otrzymamy szansę na kontrę, która zakończy się automatyczną eliminacją danego oponenta.

Pamiętaj, że nie możemy blokować ciosów wrogów w nieskończoność. Senua również może opaść z sił po paru obronach. Wówczas nasza bohaterka będzie bezbronna. Dlatego stosuj naprzemiennie bloki oraz uniki. Te są szczególnie przydatne, gdy walczymy z przeciwnikami korzystającymi z broni długodystansowej (np. włóczni lub płomieni).

Jeżeli otrzymamy kilka ciosów z rzędu, ekran zapełni się czerwoną poświatą, a nasza bohaterka zostanie rzucona na ziemie. Aby uniknąć egzekucji i definitywnej porażki, możesz w ostatnim momencie wcisnąć przycisk uniku. Wtedy bohaterka wstanie z kolan i będziemy ponownie mogli podjąć walkę.

Następnie: Senua's Saga Hellblade 2 - lusterko, spowolnienie czasu

Spis treści: Senua's Saga Hellblade 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Senua's Saga Hellblade 2 - blok, parowanie, kontratak

Zobacz także