Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Misje poboczne: Koniec szpiegowania, Starożytne tajemnice, Syty posiłek

Trzecia część opisu zadań pobocznych, które są zlecane przez Ocalałych.

Zadania poboczne to opcjonalne questy zlecane przez członków syberyjskiej społeczności - Ocalałych. Wykonywanie misji tego typu nie jest obowiązkowe, ale bardzo opłacalne - w nagrodę za ich zaliczenie Lara otrzyma cenny przedmiot, dzięki któremu łatwiej poradzi sobie z innymi wyzwaniami.

*

Koniec szpiegowania

Nagroda: starożytny łuk rogowy

Dostęp do tej misji otrzymasz od kobiety z Geotermicznej doliny, zamieszkującą niewielką chatkę przy cmentarzu, w południowo-zachodniej części krainy. Twoim celem jest zestrzelenie czterech dronów Trójcy, które latają nad obszarem i robią zdjęcia wywiadowcze.

Nie powinieneś mieć większych problemów z realizacją tego zlecenia, ponieważ urządzenia są dość delikatne i można je zestrzelić kilkoma pociskami z karabinu czy pistoletu. Wystarczy odrobina cierpliwości i precyzji, a maszyny szybko rozlecą się na kawałki.

Drony latają w zachodniej części doliny - jeden lata nad rzeką naprzeciwko starego kościoła na wyspie, drugi przy drzewie z dzikimi kotami na południowym zachodzie, a dwa następne tuż pod samą osadą Ocalałych (zachód). Gdy pozbędziesz się wszystkich latadeł, wróć do zleceniodawczyni i odbierz od niej cenną nagrodę.

Starożytne tajemnice

Nagroda: strój Sacra Umbra

Misję rozpoczniesz rozmawiając ze starszą kobietą w ruinach stojących w centrum Geotermalnej doliny, na południu mapy. Rozpoznasz ją po tym, że przez cały czas ugniata rośliny w swoim małym moździerzu.

Celem misji jest zwiedzenie i zdobycie wszystkich dziewięciu grobowców istniejących w grze. Kiedy to zrobisz, możesz powrócić do kobiety i opowiedzieć jej o swoich przygodach - wówczas zdobędziesz unikalny strój Sacra Umbra. Ponadto otrzymasz 10 monet za każdy splądrowany grobowiec.

Lokalizację wszystkich grobowców oraz sposób ich zdobycia możesz znaleźć w odpowiednim rozdziale tego poradnika.

Syty posiłek

Nagroda: Strój Łowczyni

Chcąc odblokować tę misję, musisz wpierw zaliczyć zadanie poboczne Koniec szpiegowania, a następnie podpalić stos alarmowy na szczycie starego kościoła w Geotermicznej dolinie (to część wątku fabularnego gry).

Jeśli spełniłeś te warunki, spotkaj się z dziewczyną pracującą w domku na południu doliny, zaraz pod cmentarzem. Obok niej leżą zniszczone drony Trójcy, więc łatwo ją poznać.

Twoim celem jest dostarczenie czterech grzybów oraz dwóch kawałków mięsa z dzika. Obie rzeczy możesz zdobyć kilkadziesiąt metrów na wschód - znajduje się tam polana zamieszkana przez dziki oraz niewielka jaskinia z grzybami. Zapoluj na zwierzynę i zbierz odpowiednie zapasy, po czym wróć do zleceniodawczyni. Uważaj jednak, bo chociaż świniaki są na ogół pokojowo nastawione, to w razie agresji potrafią się bronić.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Misje poboczne: Koniec szpiegowania, Starożytne tajemnice, Syty posiłek

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze