Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Misje poboczne: Zwiad w Gułagu, Zagubione informacje, Strategia obronna

Opis kolejnych zadań od Ocalałych.

Zadania poboczne to opcjonalne questy zlecane przez członków syberyjskiej społeczności - Ocalałych. Wykonywanie misji tego typu nie jest obowiązkowe, ale bardzo opłacalne - w nagrodę za ich zaliczenie Lara otrzyma cenny przedmiot, dzięki któremu łatwiej poradzi sobie z innymi wyzwaniami.

*

Zwiad w Gułagu

Nagroda: tłumik do karabinu

Dostęp do tej misji otrzymasz po ucieczce z Więzienia i powrocie do Kompleksu radzieckiego. Musisz także zaliczyć zadanie poboczne Niebezpieczny teren.

Misję zleci ci mężczyzna, dla którego oczyściłeś jaskinię z wilków - znajdziesz go właśnie w tej lokacji. Aby wykonać zadanie, musisz wrócić do Więzienia (gułagu) na północ od Kompleksu radzieckiego i znaleźć tam trzy obiekty: plany przemieszczenia wojsk, harmonogram straży oraz znalezisko archeologiczne.

Ponieważ Więzienie jest oddzielone od pozostałej części Kompleksu radzieckiego, najlepiej dostać się tam za pośrednictwem obozu. Podejdź do dowolnego ogniska i skorzystaj z niego aby automatycznie przenieść się do gułagu.


#Plany przemieszczenia wojsk

Po dotarciu do ogniska pośrodku więzienia skieruj się na wschód, przechodząc przez niewielki tunel zalany wodą. Gdy znajdziesz się w znajomej dziurze, którą zrobił jeden ze spadających przeciwników podczas ucieczki Lary z gułagu, wejdź po drabinie na piętro budynku.

Wyjdź z pomieszczenia, a następnie pozbądź się wszystkich przeciwników, którzy stacjonują na zewnątrz. Ostatecznie dostań się do chatki naprzeciwko i weź stamtąd dokumenty.


#Harmonogram straży

Wróć do ogniska w więzieniu i tym razem skieruj się na zachód. Przeciśnij się przez kratowaną bramę, po czym obejdź zabudowania, skręcając w prawo. W domku na końcu ścieżki znajdziesz niestrzeżony przez nikogo harmonogram.


#Znalezisko archeologiczne

Z miejsca w którym znalazłeś harmonogram udaj się dalej, przechodząc pod łopatą czerwonej koparki. Poszukiwany dysk znajdziesz na stoliku po lewej. Teraz wystarczy wrócić do zleceniodawcy i odebrać nagrodę.

Zagubione informacje

Nagroda: dławik do strzelby

Dostęp do tej misji otrzymasz po ucieczce z Więzienia i powrocie do Kompleksu radzieckiego. Musisz także zaliczyć zadanie poboczne Pechowcy.

Zadanie jest dość proste - musisz ustrzelić ptaka krążącego po obozie drwali. Możesz go łatwo zlokalizować korzystając z trybu instynktu. Ptaszysko większość czasu spędza na szczycie wieży transmisyjnej pośrodku polany - możesz ustrzelić je z odległości lub wejść na skarpę z anteną i z bliska wyeliminować zwierzę.

Co ciekawe, aby zaliczyć misję wcale nie musisz przejąć informacji przenoszonych przez ptaka - wystarczy, że go zastrzelisz.

Strategia obronna

Nagroda: kurtka weterana

To zadanie otrzymasz od jednego z Ocalałych w ich wiosce, na terenie Geotermicznej doliny po przejściu przez Opuszczoną kopalnię. Zleceniodawcę spotkasz pod drewnianą wieżą na skraju osady.

Aby wypełnić misję, musisz dostarczyć mężczyźnie 4 twarde gałęzie oraz 4 jelenie skóry. Z gałęziami nie powinieneś mieć problemu - chodzi o zwykłe deski, które gromadziłeś w czasie wszystkich poprzednich przygód. Nawet jeśli nie masz przy sobie wymaganej ich ilości, to w wiosce znajdziesz kilka niewielkich drzewek, z których możesz oberwać gałązki i w ten sposób załatwić sprawę.

Z jelenimi skórami będziesz miał nieco więcej zachodu, ponieważ zostaniesz zmuszony do polowania na jelenie. Nie martw się jednak, w dolinie pod wioską znajdziesz ich całkiem sporo - wystarczy celne oko i odrobina cierpliwości.

Kiedy poradzisz sobie z tym wyzwaniem, wróć do zleceniodawcy i pokaż mu pozyskane surowce. Mężczyzna poprosi cię, abyś włożył część z nich do kosza obok, a z resztą udał się na południe doliny i tam włóż je do odpowiedniego kosza pod wieżą obok chatki.

Kiedy się z tym uwiniesz, wróć do zleceniodawcy i odbierz od niego nagrodę.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Misje poboczne: Koniec szpiegowania, Starożytne tajemnice, Syty posiłek

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze