Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Misje poboczne: Przerwa w komunikacji, Niebezpieczny teren, Pechowcy

Opis pierwszych zadań pobocznych dla Ocalałych.

Zadania poboczne to opcjonalne questy zlecane przez członków syberyjskiej społeczności - Ocalałych. Wykonywanie misji tego typu nie jest obowiązkowe, ale bardzo opłacalne - w nagrodę za ich zaliczenie Lara otrzyma cenny przedmiot, dzięki któremu łatwiej poradzi sobie z innymi wyzwaniami.

*

Zadanie: Przerwa w komunikacji

Nagroda: wytrych

Po przyjęciu misji anteny zostaną oznaczone na mapie zielonymi kółkami

Pierwsze z zadań pobocznych zleci ci Ocalały mężczyzna, którego spotkasz w okolicy tartaku w radzieckim kompleksie (Syberia). Twoim celem jest zniszczenie pięciu wież komunikacyjnych, rozsianych po okolicy.


#Wieża 1

Pierwszą wieżę znajdziesz na terenie samego tartaku - tuż przy wejściu do niego. Musisz podejść do skrzynki z bezpiecznikami i zniszczyć ją przy pomocy czekana.


#Wieża 2

Kolejny maszt antenowy znajdziesz na polanie za tartakiem, z prawej strony. Wespnij się na skałę i zniszcz urządzenie kilkoma sprawnymi ruchami czekana.


#Wieża 3

Następne urządzenie znajduje się po przeciwległej stronie polany, za ogrodzeniem. Pobiegnij tam i przejdź po zwalonym pniu nad zamarzniętą rzeką, ostatecznie przeskakując na drugą stronę skarpy. Wejdź na ogrodzony teren i zniszcz maszt stojący między domkiem a wieżą obserwacyjną.


#Wieża 4

Z miejsca, w którym stoisz, obróć się na wschód - na stoku po lewej powinieneś dojrzeć jeszcze jedną antenę. Podejdź pod skarpę, po czym użyj czekanów aby wspiąć się do góry (będziesz musiał przeskoczyć między dwiema skałami). Gdy będziesz na szczycie, czeka cię miła niespodzianka - płonące ognisko, przy którym można rozbić obóz. Zaraz obok znajduje się skrzynka z bezpiecznikami, którą możesz łatwo zepsuć.


#Wieża 5

Ostatnia z anten jest najtrudniejsza do zniszczenia - znajduje się w samym centrum polany, na górze. Wejść tam możesz tylko od zachodu - wbij czekany w ścianę i wespnij się do góry. Gdy będziesz na skalnej półce, podskocz do góry i chwyć się skalnego występu. Skieruj się w prawo i wejdź na kolejny stok.

Przeciśnij się przez wąskie przejście pośrodku góry, po czym wbij czekany w ścianę po lewej. Wespnij się do góry i skręć w lewo - staniesz naprzeciwko drewnianej kładki. Wejdź na nią, obejdź górę dookoła i przeskocz na drugą stronę. Podskocz do góry i wbij czekan w ścianę, ostatecznie docierając na sam szczyt. Teraz wystarczy wyłączyć ostatnią z anten i misja Przerwa w komunikacji zostanie zaliczona.

*

Zadanie: Niebezpieczny teren

Nagroda: celownik do pistoletu

Ta misja staje się aktywna po ucieczce Lary z Więzienia i ponownym dotarciu do Kompleksu radzieckiego. Wówczas w jednym z budynków w centrum strefy dookoła tartaku spotkasz rannego Ocalałego, który poprosi cię o zlikwidowanie watahy wilków, zamieszkującej pobliską jaskinię.

Przejdź przez most na północy (wygląda jak metalowa klatka) i dostań się do pieczary naprzeciwko. W środku czeka cię od 6 do 8 wilków - musisz więc skorzystać z karabinu szturmowego, bo przy takiej ilości wrogów nie jesteś w stanie wybronić się innym orężem.

Kiedy zagrożenie zostanie zlikwidowane, wróć do zleceniodawcy i odbierz nagrodę.

*

Zadanie: Pechowcy

Nagroda: strój szpiega

Dostęp do tej misji otrzymasz po ucieczce z Więzienia i powrocie do Kompleksu radzieckiego. Wcześniej musisz jednak zaliczyć zadanie poboczne Przerwa w komunikacji.

Udaj się wówczas do ogniska w obozie drwali przy tartaku i odszukaj tam jednego z Ocalałych. Porozmawiaj z nim, a dowiesz się, że kilku tubylców zostało pojmanych przez siły Trójcy i jest przetrzymywanych w jaskini na południowym wschodzie.

Wybiegnij z obozu, kierując się we wskazanym kierunku. Gdy dotrzesz do zniszczonej ciężarówki, podskocz na drewnianą balustradę i zjedź po linie na skałę wystającą z rzeki. Wdrap się na jej szczyt przy użyciu czekanów, po czym przeskocz na drugą stronę wody i uczep się ściany. Wejdź na jej szczyt i spójrz w lewo.

Na skarpie obok z pewnością zauważysz słup obwiązany sznurem. Strzel w niego z łuku korzystając ze strzał z liną, a następnie przywiąż ją do konaru obok. Wskocz na linkę i przejdź po niej na drugą stronę rozpadliny.

Tutaj również czeka cię radosna wspinaczka - użyj czekanów aby dostać się na szczyt, po czym wskocz na drzewo aby przeskoczyć na sąsiednią skałę. Zabij dwóch stacjonujących tu żołnierzy i przyjrzyj się zamarzniętym zwłokom - obok nich znajdziesz plecak ujawniający lokalizację paru zestawów surwiwalowych (znajdźki).

Wejdź do budynku przez kanał wentylacyjny i zejdź na dolną kondygnację (schody po lewej). Zabij trzech stacjonujących tu żołnierzy i podejdź do klatki z więźniami. Użyj wytrychu aby ich uwolnić, po czym wróć do zleceniodawcy i odbierz nagrodę.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Misje poboczne: Zwiad w Gułagu, Zagubione informacje, Strategia obronna

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze