Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Reżyser serii Mass Effect opuszcza BioWare po 19 latach pracy

Działał też nad Dragon Age: Dreadwolf.

Mac Walter - reżyser i producent serii Mass Effect - odchodzi ze studia BioWare. Ostatnim z projektów, nad którymi pracował, był Dragon Age: Dreadwolf.

Doświadczony reżyser opuszcza studio po 19 latach pracy. Swoją przygodę w BioWare rozpoczął jako deweloper mniej kojarzonego Jade Empire, by niedługo później objąć posadę głównego scenarzysty nad oryginalną trylogią Mass Effect. Decyzję o odejściu z firmy ogłosił na profilu w serwisie Linkedin.

Wraz z nowym rokiem nadchodzą nowe przygody. Jak niektórzy z Was już wiedzą, pod koniec zeszłego roku zdecydowałem się odejść z BioWare” - napisał. „Ostatnie 19 lat było zmieniającym życie doświadczeniem i sprawiło, że ten wybór był bardzo trudny. Pracowałem z wieloma wspaniałymi ludźmi i miałem zaszczyt być częścią niesamowitych zespołów i projektów”.

Trudno to wszystko pojąć i wiem, że będę o tym rozmyślał przez wiele lat. Dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność pracować i życzę każdemu w BioWare sukcesów we wszystkim, co robicie. To była prawdziwa przyjemność.

Komunikat zasłużonego dewelopera zasmuci nie tylko fanów cyklu Mass Effect, ale także graczy wyczekujących premiery Dragon Age: Dreadwolf. Mac Walter był bowiem kierownikiem produkcji wspomnianego tytułu.

Przypomnijmy, że prace nad grą znajdują się aktualnie w fazie alpha, co oznacza, że można ją już połączyć w całość. Studio zajmuje się więc dopracowywaniem każdego z elementów, od samego początku historii po zakończenie.

To jednak nie jedyny projekt, nad którym działają deweloperzy z BioWare. W produkcji wciąż znajduje się także Mass Effect 5, które - zgodnie z niedawnymi wpisami twórców - może doczekać się oficjalnej zapowiedzi jeszcze w 2023 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Mass Effect 5

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze