Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 5 nadlatuje? Twórcy mogą szykować ogłoszenie

Enigmatyczne wpisy podgrzewają atmosferę.

BioWare podgrzewa atmosferę wokół Mass Effect i przyszłości serii. Ostatnie wpisy w mediach społecznościowych sugerują, że wkrótce możemy usłyszeć nieco więcej o wyczekiwanym RPG science fiction od twórców Dragon Age.

W zeszły wtorek oficjalne konto BioWare na Twitterze opublikowało krótkie nagranie statku Normandia podczas lotu. W poście zapytano fanów, czy „planują w tym roku jakieś dalekie podróże”. Wpis sam w sobie jeszcze o niczym nie świadczy, choć gracze czytający między wierszami dopatrują się tu teasera poważniejszych ogłoszeń, jakie mogą pojawić się w tym roku. Oliwy do ognia dolał też sam producent gry.

Gdyby tylko wiedzieli, dokąd się wybieramy” - napisał Michael Gamble z BioWare.

Enigmatyczne wpisy mogą sugerować, że studio gotowe jest, by podzielić się z fanami nowymi informacjami na temat nowego Mass Effect, a być może i dalszej przyszłości serii. Niepozorny post rozbudził wyobraźnie graczy, a w komentarzach dominują pytania o nową produkcję. Daje się też wyczuć sporą ekscytację i trudno uniknąć wrażenia, że właśnie o taką reakcję chodziło twórcom.

Kolejna odsłona Mass Effect znajduje się w produkcji, ale jak dotąd nie ma nawet pewności, czy będzie to kontynuacja oryginalnej trylogii, ciąg dalszy historii Mass Effect Andromeda, czy zupełnie nowy tytuł. Twórcy co prawda od czasu do czasu podsuwają wskazówki, a społeczność analizująca dostępne materiały jest zdania, że opowieść zabierze nas setki lat w przyszłość, jednak nadal brakuje oficjalnych konkretów. Możliwe, że zmieni się to w ciągu najbliższych miesięcy.

Wiele wskazuje na to, że akcja nowego Mass Effect może toczyć się jednocześnie w obu galaktykach znanych z poprzednich odsłon - w Drodze Mlecznej i Andromedzie. Pierwszy zwiastun ostrożnie odwołuje się do załogi Normandii oraz pokazuje postać Liary (przedstawiciele rasy Asari, do której należy, mogą żyć 1000 lat), jednak obecnie możemy jedynie spekulować, w jakim kierunku podąży seria.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Mass Effect 5

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze