Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon Age: Dreadwolf coraz bliżej końca. Gra jest w wersji alpha

Tytuł można już przejść.

BioWare pochwaliło się, że Dragon Age: Dreadwolf osiągnęło ważny kamień milowy: gra jest w wersji alpha i można już przejść ją od początku do końca. Teraz czas na szlifowanie jakości.

„Do tej pory ciężko pracowaliśmy nad różnymi elementami gry, ale dopiero na etapie alphy połączyły się w całość. Teraz po raz pierwszy możemy doświadczyć całości, od początkowych scen pierwszej misji, do samego końca” - napisano na oficjalnej stronie.

Co dalej? „Przede wszystkim możemy teraz skupić się na doprowadzeniu prezentacji graficznej do ostatecznej formy i na iteracyjnym podejściu do funkcji rozgrywki” - wyjaśnia Gary McKay, dyrektor zarządzający BioWare.

„Dodatkowo, możemy teraz ocenić tempo akcji, ewolucję związków i szybkość postępów, a także spójność narracji - czyli zasadniczo wszystko, co składa się na fabułę. Możemy przyjrzeć się napisanej przez nas opowieści i sprawdzić, czy przedstawiamy ją odpowiednio za pomocą postaci, dialogów, przerywników filmowych oraz podróży gracza” - dodaje.

„Ekscytująca jest możliwość przedstawienia fanom elementów świata, o których wcześniej tylko wspominaliśmy i których nie mieliśmy jeszcze okazji dokładnie zwiedzić - mowa chociażby o mieście Minratus, stolicy Imperium Tevinteru” - ujawnia menedżer.

Dragon Age: Dreadwolf nie ma jeszcze daty premiery, a McKey nie oferuje żadnych nowych wskazówek na ten temat. Produkcja zmierza na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze