Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzystka Deus Ex zajmie się Mass Effect 5

Będzie odpowiadać za narrację.

Scenarzystka współczesnych odsłon Deus Ex oraz reżyserka narracji w Guardians of the Galaxy - Mary C. DeMarle - zajmie się w BioWare pracą nad nową częścią serii Mass Effect.

O transferze doświadczonej deweloperki - z karierą sięgającą Myst 3 z 2001 roku - informowaliśmy wczoraj, lecz dotychczas nie było jasne, jakim projektem zajmie się kobieta. Opcją pozostawało także Dragon Age: Straszliwy Wilk czy Star Wars: The Old Republic.

„O, hej! Jestem bardzo podekscytowany, mogąc ogłosić, że Mary DeMarle dołączy do zespołu Mass Effect jako starsza reżyserka narracji” - napisał Michael Gamble, odpowiedzialny za całą produkcję.

Warto dodać, że reżyseria narracji w grach wideo znacznie różni się od pisania scenariusza. Ta pierwsza rola zajmuje się raczej określaniem, jak gracz wchodzi w interakcje z przygotowaną już opowieścią, realizując jej założenia.

Tymczasem DeMarle świetnie zna się na temacie. W ubiegłym roku za Guardians of the Galaxy otrzymała (razem z Jean-Françoisem Dugasem) statuetkę The Game Awards, właśnie za najlepszą narrację.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Mass Effect 5

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze