Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - wszystkie części skarbów (treasure) do złożenia

Gdzie znaleźć części skarbów do złożenia.

Skarby (Treasure) w Resident Evil Village to przedmioty, które należy sprzedać Duke'owi, gdyż w ten sposób otrzymamy Lei, czyli walutę gry.

Niektóre skarby, które znajdujemy w grze, są rozmontowane. Należy znaleźć poszczególne części i złożyć je w całość. Oczywiście można również odsprzedać poszczególne fragmenty skarbów, ale nie jest to tak opłacalne. Lepiej bowiem poszukać wszystkie składowe danego skarbu, połączyć je w całość i dopiero wówczas sprzedać handlarzowi.

Jak rozpoznać, czy dany przedmiot jest skarbem, czy tylko jego częścią, a także jak połączyć fragmenty skarbów w całość, wyjaśniamy na stronie: Skarby (treasure): do czego służą, jak połączyć .

Podczas poszukiwania część skarbów przyda Well Wheel, dzięki którymi wyciągniemy przedmioty ze studni. To narzędzie znajduje się w budynku zaznaczonym na powyższej mapie (1).

Poniżej przedstawiamy lokalizacje wszystkich części skarbów, które należy złożyć w całość:


Wooden Animal

  • Liczba części: 2
  • Nazwa części: Wooden Animal (head), Wooden Animal (body)

Wooden Animal (head), (2 na mapie)

Znajduje się w studni w centrum wioski, obok posągu Maiden of War.

Wooden Animal (body), (3 na mapie i na poniższym zdjęciu)

Obok studni, w której znajduje się głowa figurki, znajduje się dom. Wewnątrz, na stole, leży tułów.


Madalina

  • Liczba części: 2
  • Nazwa części: Madalina (body), Madalina (head)

Madalina (body); (4 na poniższej mapie i poniższym obrazku)

W chacie obok domu Luthiera we we wsi. Leży na regale.

Madalina (head); (5 na poniższej mapie i poniższym obrazku)

W studni znajdującej się obok domu ogrodnika w lokacji Garden (droga z wioski do domu Beneviento).


Azure Eye Ring

  • Liczba części: 2
  • Nazwa części: Azure Eye, Silver Ring

Azure Eye

W zamku Dimitrescu przedostań się do podziemi (B1). Tam znajdują się drzwi (6 na mapie i obrazku powyżej), które otworzysz za pomocą klucz Iron Insignia Key.

Wewnątrz zniszcz fragment muru (7) za pomocą bomby rurowej lub miny. Za ścianą znajduje się pochodnia. Rozhuśtaj dwa wiszące koksowniki (8), aby się rozpaliły pochodnie. Najpierw rozpal koksownik znajdujący się bliżej pochodni, a później ostatni. Rozbujaj obiekty, wpadając na niej. Siłą rozpędu wpadną na siebie i podpalą się.

Wówczas otworzy się grobowiec, w którym znajdziesz Azure Key.

Zobacz dokładne rozwiązanie zagadki grobowca: Resident Evil Village - mapa skarbów Treasure Map, zagadka z trumną

Silver Ring

Wejdź do pomieszczenia Hall of Pleasure (9), na poziomie 2F, w zamku Dimitrescu. Aby wejść do tego pokoju potrzebujesz klucza Iron Insignia Key.

Pierścień znajduje się w szufladzie w komodzie (10).

Zobacz dokładnie, gdzie znaleźć Azure Eye i Silver Ring: Resident Evil Village - Azure Eye, Silver Ring: jak znaleźć i połączyć


Dimitrescu's Necklace

  • Liczba części: 3
  • Nazwa części: Necklace with Two Holes, Pigeon Blood Ruby, Large Pigeon Blood Ruby

Necklace with Two Holes (11 na poniższej mapie i obrazku)

Ten przedmiot znajduje się w studni za kościołem w centrum wioski.

Pigeon Blood Ruby

W południowo-zachodniej części wioski (East Old Town) znajdują się drzwi (12), które otworzysz za pomocą korby (Crank). Ten przedmiot zdobędziesz Reservois. Następnie wejdź po drabinie i po wzniesieniu przejdź na dach, gdzie odnajdziesz, w skrzyneczce (13), rubin.

Large Pigeon Blood Ruby

Udaj się do Drawnbridge (14) i umieść korbę/Crank (15) w mechanizmie, by opuścić most. Wejdź do łódki, która znajduje się po drugiej stronie, i popłyń w górę rzeki. Wyjdź z łódki i opuść kolejny most, a dotrzesz do domku, za którym znajduje się studnia. Użyj Work Wheel, by odkryć tajemne zejście do podziemi.

Tam czeka cię do rozwiązania zagadka. Podejdź do panelu sterowania i ustaw wszystkie przyciski tak, by zaświeciły się na zielono. Następnie podjedź do wózka i popchnij go na bok, a kolejny na dół. Dzięki temu dotrzesz do pudełka, w którym znajduje się część skarbu.


Crystal Hammer

  • Liczba części: 2
  • Nazwa części: Mechanical Part (Shaft), Mechanical Part (Cylinder)

Mechanical Part (Shaft)

Ta cześć znajduje się w skrzynce, Heisenberg Quarters (16), w fabryce na poziomie MB4. Do tego pomieszczenia prowadzą schody z odlewni (Foundry). Aby otworzyć drzwi do Heisenberg Quarters potrzebujesz klucza Heisenberg's Key, który odnajdziesz, przechodzać z poziomu B3 na B1.

Mechanical Part (Cylinder)

W korytarzu obok Odlewni (Foundry) znajdują się fragment ściany (17), który można zniszczyć za pomocą materiału wybuchowego (bomba rurowa, granatnik). Kiedy rozwalisz ścianę, wejdź do środka, gdzie - w pojemniku - znajduje się poszukiwana część.

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze