Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - fabryka: poziom B3

Docieramy do poziomu B1.

Resident Evil Village - fabryka: poziom B3 Docieramy do poziomu B1 i zdobywamy Heisenberg's Key.

Dotarłeś w fabryce do poziomu B3 przez poziom B4 i odlewnię (Foundry) - tym samym odblokowałeś windę na tej kondygnacji. Teraz pora w Resident Evil Village przemierzyć poziom B3, by dotrzeć do ostatniego piętra, czyli B4.

Kiedy będziesz gotowy, wejdź po żółtej drabinie (1). Kieruj się w stronę wejścia do tunelu. Znajdziesz się na terenie kopalni, gdzie spotkasz kilku wrogów. Uważnie się rozglądaj, gdyż można na tym obszarze znaleźć kilka kryształów (zwracaj uwagę na błyszczące punkciki powyżej linii wzroku; kiedy jakiś wypatrzysz, strzel w nie z pistoletu, a odpadną).

Kiedy dotrzesz do pomieszczenia z wielkim wiertłem pośrodku, odnajdź przejście w szybie wentylacyjnym (2).

Gdy zejdziesz po drabinie do korytarza, za tobą znajduje się uszkodzona ściana, którą można zniszczyć materiałami wybuchowymi. Wewnątrz znajdziesz kilka drogocennych kryształów.

Przejdź przez drzwi w formie kraty, a trafisz do budynku w kształcie rotundy. Wejdź po metalowych schodach na górę. Zaatakują cię latające wersje soldatów - to wytrzymalsze wersje żołnierzy, z którymi wcześniej walczyłeś. Strzelaj w czerwone punkty na ich korpusie, by zadać im poważne obrażenia, jednocześnie uważaj na atak promieniem lasera.

Kiedy pokonasz przeciwników, spójrz w górę, a zobaczysz wielki wiatrak, który musisz unieruchomić. Zniszcz wszystkie pomarańczowe punkty (3) przytwierdzone do wiatraka, których jest łącznie cztery. Musisz obejść „śmigło”, aby odnaleźć każdy element do zniszczenia.

Gdy uda ci się unieruchomić wiatrak, wejdź po żółtej drabinie na górę, a potem wejdź do korytarza. Po schodach dostaniesz się do pomieszczenia. Po lewej stronie zobaczysz schody, a przed sobą wózek (4). Przepchnij go na bok i wejdź do kanału wentylacyjnego.

Dotrzesz do niewielkiego pokoju, w którym odnajdziesz, w walizce, formę Ball Mold, z której możesz wykonać kulę w odlewni (Foundry), którą wykorzystasz do makiety/labiryntu w tej lokacji.

Wróć z powrotem do pomieszczenia z wózkiem i wejdź po schodach na górę. Kiedy wejdziesz na platformę, wiatr wydobywający się z wiatraka zacznie cię wciągać. Jeśli szybko nie zareagujesz, to zginiesz. Wyciągnij pistolet i strzel dokładnie w pomarańczowy punkt (5).

Dzięki temu nie tylko przeżyjesz, ale także odblokujesz przejście dalej. Stań na krawędzi otworu, w którym jeszcze przed chwilą znajdował się wiatrak. Przejdź po rurach na drugą stronę, wejdź po drabinie i przekręć koło (6).

Wejdziesz do kolejnego pomieszczenia, w którym znajduje się winda, którą wjedziesz na górę. Idąc dalej korytarzem, dostaniesz się do pokoju, w którym - w walizce (7) - znajdziesz Key Mold - formę, dzięki której otworzysz drzwi z emblematem konia.

Idź dalej. Kiedy wespniesz się po drabinie, dotrzesz w końcu do windy na poziomie B1. Odblokuj ją za pomocą dźwigni, a po chwili wjedzie platforma, na której znowu spotkasz Duke'a.

W ten sposób możesz już swobodnie przemieszczać się pomiędzy poziomem B4, B3 i B1. Twoim kolejnym celem w fabryce jest podróż do odlewni (Foundry), która znajduje się na poziomie B4, gdzie wykonasz Heisenberg's Key z formy Key Mold, którą odnalazłeś przed chwilą.

Kiedy będziesz zbliżał się do odlewni, a także z niej wracał, licz się z tym, że zaatakują cię wrogowie, przede wszystkim w postaci soldatów. Przygotuj się odpowiednio do odparcia tego ataku.

Gdy będziesz w posiadaniu klucza Heisenber Key, wróć na poziom B1 i otwórz za jego pomocą drzwi z emblematem konia (8). Uważaj jednak, gdyż czeka cię walka z bossem ze śmigłem: Sturm.

Następnie: Resident Evil Village - fabryka: boss ze śmigłem, Sturm; wyjście

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - fabryka: poziom B4, odlewnia (foundry)

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze