Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil: Village otrzyma multiplayer - sugeruje Steam

Prezentacja w tym tygodniu?
  • Resident Evil: Village może dostać tryb sieciowy
  • Wzmianka o multiplayerze pojawiła się w bazie Steama

Z danych platformy Steam wynika, że Resident Evil: Village otrzyma tryb sieciowy.

Steam DB, które gromadzi informacje o platformie Valve, sugeruje, że 19 stycznia do karty katalogowej nowej odsłony cyklu horroru od Capcomu dodano oznaczenie multiplayer. To wskazuje, że produkcja dostanie wariant wieloosobowy.

Należy pamiętać, że tryb sieciowy nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez twórców gry. Warto jednak przypomnieć, że w plikach wykradzionych niedawno z bazy japońskiego wydawcy znalazły się wzmianki o projekcie Village Online, który może być właśnie komponentem sieciowym kolejnej części Resident Evil.

To jednak nie wszystko: w ubiegłym tygodniu ruszyły zapisy do bety tajemniczej osłony cyklu nastawionej na zmagania wieloosobowe. Testy odbędą się pod koniec bieżącego miesiąca, a do zapowiedzi tytułu dojdzie w trakcie jutrzejszej prezentacji poświęconej przyszłości serii.

Resident Evil: Village ukaże się w 2021 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S, choć dokładnego terminu debiutu nie ujawniono.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze