Skip to main content

Manor Lords pobiło rekord gatunku na Steamie. Sprzedano 1 mln egzemplarzy

Polska strategia idzie jak burza.

Wydawnictwo Hooded Horse pochwaliło się, że polska strategia Manor Lords sprzedała się w nakładzie 1 miliona egzemplarzy w zaledwie dzień po piątkowej premierze.

Co więcej, firma szacuje, że osiągnięty w weekend rezultat na poziomie ponad 170 tysięcy graczy jednocześnie na Steamie stanowi rekord w gatunku ekonomicznych produkcji tego typu. Mowa o tak zwanych city builderach, ale wymieniono także inne rodzaje gier, jak Grand Strategy, 4X i symulację kolonii.

Manor Lords miało poradzić sobie lepiej niż wszystkie produkcje z tych typów w sklepie Valve. Ostatecznie licznik zatrzymał się na nieco ponad 173 tysiącach użytkowników zalogowanych jednocześnie, co osiągnięto w niedzielne popołudnie.

Jednocześnie szef Hooded Horse - Tim Bender – zapewnił, że osoby mające opory przed zakupem tytułu wydanego w programie Early Access nie powinny się przejmować, że przegapią trwającą obecnie, premierową przecenę na Steamie.

„Wczesny dostęp nie jest dla każdego” - napisał menedżer w komunikacie zamieszczonym w sklepie Valve zaraz po wydaniu tytułu. Jeśli sprawdzicie grę później, będzie tylko lepsza. Chcemy, byście podjęli właściwą dla siebie decyzję, bez żadnej presji czy pośpiechu”.

„Będziemy często włączać te 25-procentowe zniżki i damy wam wiele okazji do zakupu gry w późniejszym terminie. Nikt nie powinien czuć jakiejkolwiek presji czy strachu, że coś przegapił” - dodał Bender.

Read this next