Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Profesjonalny gracz Counter Strike pracuje nad modelem strzelania w Cyberpunk 2077

Plus: informacje o stanie gry.

Podczas Gamescomu organizatorzy targów przeprowadzili wywiad z twórcami Cyberpunk 2077. Z informacji, zebranych przez użytkownika Reddita wynika, że w pracach nad modelem strzelania uczestniczy były profesjonalny gracz Counter Strike.

To Łukasz „LUq” Wnęk - wieloletni pracownik CD Projekt Red i członek zespołów, które zwyciężyły World Cyber Games 2006 i 2009 czy też Intel Extreme Masters I. Profesjonalny zawodnik odpowiada za dopracowanie systemu strzelania, aby miał odpowiedni styl i tempo.

Z publikacji na Reddicie dowiadujemy się ponadto, że CD Projekt Red ponownie zapewnił, że wyda Cyberpunka 2077, kiedy będzie gotowy. W obecnym stanie gra jest niestabilna, ma dużo błędów i nieprawidłowo działających tekstur, dlatego zaprezentowanie prac w takim stadium tylko zaszkodziłoby produkcji.

Gra nie jest jeszcze gotowa dla szerokiego grona odbiorców

Deweloperzy mają świadomość, że prawdopodobnie nie opublikują fragmentu rozgrywki z potrzeby, a z narzucanej presji. Twierdzą jednak, że jest na to za wcześnie.

Ujawniono też, że zadania poboczne wpłyną na główny wątek fabularny, a dobre uczynki nie zagwarantują „dobrego” zakończenia. CD Projekt Red chce ponadto zachęcić gracza do kilkukrotnego przejścia produkcji.

Twórcy czują presję

Deweloperzy wciąż zastanawiają się też, czy zaimplementować do gry latające samochody. Ostatnią ciekawostką jest fakt, że prace nad zwiastunem zaprezentowanym podczas E3 zakończono 12 godzin przed pokazem.

Wciąż nie znamy daty premiery gry. Wiadomo, że zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Niedawno opublikowaliśmy artykuł z naszymi wrażeniami z pokazu Cyberpunk 2077 na Gamescomie.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze