Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

To nie jest zdjęcie miasta, tylko Cyberpunk 2077. Mody i ray tracing czynią cuda

Night City jak żywe.

Cyberpunk 2077 pozostaje jedną z najładniejszych gier na rynku, choć od premiery miną w tym roku cztery lata. Jeśli dodać do tego pakiet modów, efekty mogą być naprawdę imponujące.

Kanał Digital Dreams w serwisie YouTube nie od dzisiaj zajmuje się tworzeniem materiałów wideo z gier właśnie z naciskiem na maksymalne ustawienia graficzne. Także polska produkcja znajdowała się „na tapecie” wielokrotnie, lecz modyfikacje stale się rozwijają, a sama gra otrzymuje również aktualizacje.

Efektem jest nowy film, prezentujący wyjątkowo realistyczne Night City. Całość znaleźć można poniżej, włącznie z jakością 4K:

Zobacz na YouTube

Głównym elementem materiału wydaje się być wyjątkowo realistyczne oświetlenie, za którym stoi oczywiście rozbudowany ray tracing. Zaawansowane śledzenie promieni jest w grze obecne już od dawna, lecz niedawno aktualizacji doczekał się także mod o wiele mówiącej nazwie „Cyberpunk Ultra Plus Better Path Tracing”, odpowiedzialny za powyższe rezultaty.

Jest też modyfikacja kolorów za pomocą popularnego ReShade i w rezultacie otrzymujemy miasto, które wygląda niemal fotorealistycznie. Szkoda tylko, że nawet RTX 4090 wydaje się mieć pewne problemy z zachowaniem płynności działania, ale kto by się przejmował detalami!

Read this next