Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

Cyberpunk 2077 to nowa produkcja polskiego CD Projekt RED, a więc twórców kultowej już serii Wiedźmin. Kolejny projekt warszawskiego studia jest jeszcze bardziej ambitny, proponując zupełnie świeże założenia i podstawy rozgrywki.

Perspektywa z widokiem z oczu bohatera (lub bohaterki), akcja osadzona w futurystycznym mieście, system klas - to tylko niektóre aspekty, które odróżniają produkcję na tle poprzednich gier studia.

Tytuł będzie oczywiście dostępny z polskim dubbingiem. Przed deweloperami do momentu premiery pozostało już tylko poprawianie błędów i ostateczne doszlifowanie projektu.

 • Premiera: 10 grudnia 2020
 • Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
 • Gatunek: RPG, widok z pierwszej osoby (FPP)
 • Wersja językowa: polska (dubbing / napisy)
 • Producent: CD Projekt RED
 • Wydawca PL: Cenega

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze, wskazówki do rozgrywki, opis przejścia i wiele więcej


Data premiery i edycje gry

Aktualizacja: 27 października 2020 roku CD Projekt Red poinformował o ponownym przesunięciu premiery - gra ukaże się 10 grudnia 2020 roku.

Krótka historia premiery: pierwotnie Cyberpunk 2077 miał zadebiutować w kwietniu 2020 roku, o czym CD Projekt poinformował podczas konferencji Microsoftu przed targami E3 2019. Ostatecznie na początku 2020 roku twórcy poinformowali, że przesuwają premierę na 17 września. Powodem była chęć dopracowania produkcji i konieczność wyeliminowania wszystkich błędów. Finalnie, w czerwcu, warszawskie studio kolejny raz zdecydowało się przesunąć debiut na 19 listopada 2020 roku.


Edycje i preorder

Można już składać zamówienia na Cyberpunka 2077. Nawet podstawowe wydanie pudełkowe oferuje sporo zawartości - między innymi kompendium o świecie gry, mapę, pocztówki z Night City czy cyfrowe dodatki (ścieżkę dźwiękową, podręcznik do papierowego RPG i tapety). Cena standardowej edycji to 199 zł na PC i 269 zł na konsolach.

Edycja kolekcjonerska zawiera elementy z wydania standardowego, a także 25-centymetrową figurkę głównego bohatera, artbook w twardej oprawie, metalowe przypinki, metalowy brelok w kształcie auta Quadra Vtech i metalowe opakowanie (steelbook).

Do tego materiał dowodowy policji z przewodnikiem po metropolii i haftowane naszywki. Całość zapakowano w specjalne pudełko. Edycję kupić można za 749 zł na wszystkich platformach docelowych.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - cena, preorder i edycje


Rozgrywka - kluczowe informacje

Podczas targów E3 deweloperzy z CD Projekt RED zaprezentowali przedstawicielom mediów gameplay z Cyberpunk 2077 oraz ujawnili sporo szczegółów na temat gry. Wymieniamy wszystkie najbardziej istotne detale.

 • Cyberpunk 2077 to gra RPG z perspektywą FPP.
 • Będziemy mieć wiele okazji, by przyjrzeć się naszemu bohaterowi z różnych ujęć.
 • Bohater ma na imię V. Wybierzemy płeć i wygląd postaci.
 • Bohater lub bohaterka mają własny głos.
 • System klas jest płynny, nie decydujemy się na jedną, konkretną, a łączymy zdolności różnych.
 • Potwierdzone pojazdy to samochody i motocykle.
 • Broń palna i biała podzielona na 3 kategorie: Power, Tech i Smart.
 • Otrzymamy system rozbudowy i ulepszania broni.
 • Cztery rodzaje obrażeń: fizyczne, termiczne, EMP i chemiczne.
 • Odwiedzimy różne budynki, między innymi Megastruktury - składające się z wielu lokacji.
 • Night City składa się z 6 dzielnic.
 • Do niektórych miejsc nie wejdziemy bez odpowiedniej reputacji (Street Creed) czy też „ulicznego respektu”, który można modyfikować między innymi poprzez różne elementy ubioru.
 • Brak level-scalingu. Poziom wrogów nie dostosowuje się do naszego.
 • Widzimy paski życia wrogów i liczby punktów obrażeń, gdy ich atakujemy.
 • Pojawi się rozbudowany system skradania.
 • Jedną ze zdolności jest bieganie po ścianach.
 • Ulepszanie implantów cybernetycznych zmieni wygląd interfejsu i wpłynie na gameplay.
 • Duży nacisk na wybory i dialogi, niektóre sytuacje załagodzimy poprzez rozmowę - lub wręcz przeciwnie, sprowokujemy kogoś.

Ponadto, twórcy stawiają na podobne połączenie głównego wątku i najważniejszych questów pobocznych, jak w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dialogi mają być też bardziej płynne niż we wspomnianej produkcji.


Gmeplay, zwiastun fabularny i Keanu Reeves

Deweloperzy opublikowali już całkiem obszerne fragmenty rozgrywki z Cyberpunka 2077. Pierwszy tego typu materiał pozwala przyjrzeć się tworzeniu postaci, mieszkaniu bohatera, walce, różnym rodzajom broni, gangsterom, systemowi dialogów i imponującemu miastu Night City.

Zobacz na YouTube

Z kolei w trakcie konferencji Microsoftu przed E3 2019 zaprezentowano fabularny zwiastun produkcji. Materiał ujawnił również, że w grze zobaczymy Keanu Reevesa. Znany aktor użyczył wyglądu i głosu postaci Johnny'ego Silverhanda, kultowego muzyka rockowego z papierowego RPG Cyberpunk 2020.

Zobacz na YouTube

Uniwersum Cyberpunk

Akcja gry osadzona jest w fikcyjnym świecie stworzonym na potrzeby „papierowego” RPG, nazwanego po prostu: Cyberpunk. Twórca tego systemu to Mike Pondsmith, który do tej pory wykreował trzy edycje, czyli kolejno: Cyberpunk 2013, Cyberpunk 2020 i Cyberpunk V3.

CD Projekt RED nawiązało współpracę z Pondsmithem. W efekcie, warszawskie studio ma prawa do tworzenia gier w tym uniwersum na wyłączność - akcja tych gier może rozgrywać się w latach 2077 i późniejszych (wcześniejszy okres pozostaje do dyspozycji twórcy).

Główne miejsce akcji w tym systemie RPG to miasto Night City - metropolia sięgające od Los Angeles do San Francisco. To właśnie ta aglomeracja zostanie też oddana do dyspozycji graczy w Cyberpunk 2077. Do dyspozycji otrzymamy sześć dzielnic.

W świecie gry prawdziwą władzę sprawują megakorporacje. Na porządku dziennym są też zróżnicowane cyber-implanty, przy pomocy których ludzie modyfikują swoje ciała. Głównym wątkiem fabuły mają być napięcia między najbiedniejszymi mieszkańcami miasta, a tymi najbogatszymi.

Twórcy potwierdzili, że doczekamy się zmiennego cyklu dobowego i pogodowego, a więc nie będziemy mieć do czynienia tylko z mrocznym i nocnym cyberpunkiem. Świat gry jest wielki, aczkolwiek nie będzie równie rozległy, co w Wiedźminie 3 - ponieważ w Cyberpunk 2077 otrzymamy o wiele więcej eksploracji horyzontalnej, dzięki mega-wieżowcom i innym budynkom.

Read this next