Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - szczury: jak unikać, pozbyć się

Co zrobić, by przejść przez hordę szczurów.

Szczury to największe zagrożenie w A Plague Tale Requiem. Nie możesz bowiem likwidować tego zagrożenia tak, jak ludzkich przeciwników. Musisz po prostu unikać kontaktu z gryzoniami lub – w pewnych etapach gry – uciekać przed nimi.

Poniżej wyjaśniamy, co zrobić, by przejść przez hordę szczurów tak, aby cię nie pożarły.


Na tej stronie:


Ogień i światło

Szczury nie zbliżą się do źródła światła – nie ma znaczenia, czy to jest ognisko, zapalona lampa czy światło dzienne. Póki stoisz blisko ognia lub pada na ciebie słońce, jesteś bezpieczny.

Aby przejść pomiędzy szczurami, rozpalaj kolejne źródła światła. W tym celu wykorzystaj Ignifer. Możesz go połączyć z różnymi broniami.

Jeśli obszar światła będzie zbyt mały, pamiętaj, że zawsze możesz go powiększyć, rzucając w niego smołę. Wówczas ogień powiększy się, ale tylko na chwilę, więc nie trać czasu i szybko pobiegnij dalej, do kolejnego bezpiecznego punktu.


Odoris – wabienie szczurów

Odoris to narzędzie alchemiczne służące do nęcenia szczurów. Możesz go użyć, by szczury ruszyły do danego miejsca, a tym samym opuściły przejście, którym chcesz ruszyć dalej. Musisz pamiętać, że ten efekt jest chwilowy i działa tylko na małą grupę szczurów

Skutecznym sposobem nęcenia szczurów jest połączenie go z bełtem od kuszy i wystrzelenia go w drewnianą barykadę. Wówczas efekt będzie stały, a szczury będą cały czas kręcić się wokół tego miejsca.

Odoris jednak rzadko jest wykorzystywany w grze. Mało jest sytuacji bowiem, by skutecznie wykorzystać to narzędzie alchemiczne.


Mięso – wabienie szczurów

Gdy zobaczysz przywieszone zwierzę bądź rybę, możesz strzelić z procy w łańcuch. Wówczas spadnie na ziemię, a szczury pobiegną do tego miejsca. To dobry sposób, by pozbyć się gryzoni, które na ciebie polują.

Następnie: Plague Tale Requiem - umiejętności: jak zdobyć nowe zdolności

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Edit poradnik: Plague Tale Requiem - jak zabić żołnierza, wszystkie bronie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze