Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - Odoris, Ignifer, Extinguis, smoła: do czego służy, jak użyć

Jak wykorzystać amunicję i narzędzia alchemiczne.

Odoris, Ignifer, Extinguis, smoła to podstawowe narzędzia alchemiczne w A Plague Tale Requiem. Dzięki mim poradzisz sobie niemal w każdej sytuacji w grze – i podczas walki, i podczas ucieczki przed szczurami, i podczas rozwiązywania zagadek środowiskowych.

Na osobnej stronie - Plague Tale Requiem - wytwarzanie, jak łączyć broń z alchemią - wyjaśniamy, jaki sposób wytworzyć Odoris, Ignifer, Extinguis oraz smołę, a na stronie Plague Tale Requiem - jak zabić żołnierza, wszystkie bronie - jak wykorzystać amunicję alchemiczną w walce.


Na tej stronie:


Ignifer

To pierwsze narzędzie alchemiczne, jakie zdobędziesz w grze. Jego nadrzędnym celem jest podpalenie obiektów do tego przystosowanych – lamp, palenisk z węgielkami czy ognisk. Wystarczy wrzucić Ignifer w takie miejsce, a zapłonie ogień. Przede wszystkim Ignifer przydaje się podczas omijania hordy szczurów, gdyż gryzonie te boją się ognia.

Aby rozpalić węgielki, ognisko lub lampę wystarczy połączyć Ignifer z procą lub rzutem z ręki i rzucić w dany obiekt. Aczkolwiek proca ma większy zasięg.

Ignifer, w niektórych sytuacjach, należy nałożyć na bełt od kuszy, by strzelić w drewnianą osłonę, wówczas wbije się tam na stałe i będzie źródłem ognia

Jeśli zdobędziesz ulepszenie Silny ogień (Alchemia, 2. poziom), to możesz połączyć Ignifer z naczyniem (dzbankiem), by stworzyć broń. Rzuć taki przedmiot w przeciwnika, a wówczas spłonie.


Exstinguis

Exstinguis służy do gaszenia ognia. To narzędzie alchemiczne przede wszystkim przydaje się, gdy chcemy pozbyć się ludzkich przeciwników, którzy trzymają pochodnie lub stoją blisko lampy lub ogniska. Jeśli wokół wroga kręcą się szczury, a zgasimy ogień, wówczas pożrą nieprzyjaciela.

Aby powyższa akcja była skuteczna, można wykonać rzut z ręki Extinguisem, ale lepiej sprawdzi się strzał z procy.

Czasami Exstinguis przydaje się, by ugasić ogień z ziemi. Wówczas połącz Exstinguis z naczyniem i rzuć w miejsce, gdzie pali się ogień.


Smoła

Smoła służy do poszerzania ognia. Jeśli wrzucisz ją, np. za pomocą procy, do źródła ognia, wówczas obszar ognia powiększy się. Przydaje się to zwłaszcza, gdy chcemy przejść z jednego miejsca do drugiego, a teren pomiędzy nie jest objęty ogniem. Wówczas wystarczy wrzucić smołę do ognia i szybko przebiec do kolejnego punktu. Pamiętaj, że ten efekt trwa tylko przez chwilę.

Smołę można także połączyć z naczyniem, by wrzucić mieszankę, np. do dołu, a potem podpalić rozlaną substancję. Są to jednak rzadkie sytuacje w grze, aczkolwiek warto o tym pamiętać.


Odoris

Odoris służy do wabienia szczurów. Możemy zwabić szczury w danej miejsce, jeśli rzucimy tam pocisk z Odorisem z procy, z ręki lub w naczyniu. Wówczas gryzonie pobiegną tam, a my będziemy mogli przejść obok nich. Pamiętaj jednak, że ten efekt trwa tylko przez chwilę.

Jeśli jednak połączymy Odoris z bełtem do kuszy i strzelimy w drewnianą barykadę, wówczas przyciągnie szczury na stałe.

Następnie: Plague Tale Requiem - jak zdobyć zasoby, przedmioty do wytwarzania

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - wytwarzanie, jak łączyć broń z alchemią

Read this next