Skip to main content

Plague Tale Requiem - umiejętności: jak zdobyć nowe zdolności

Jak rozwijać Ostrożność, Agresję i Oportunizm.

Umiejętności w A Plague Tale Requiem dzielą się na trzy grupy: Ostrożność, Agresję i Oportunizm. W ramach każdej z nich możemy zdobyć cztery unikalne zdolności, które wpływają na rozgrywkę.


Na tej stronie:


Jak zdobyć umiejętności

Aby zdobyć kolejne umiejętności w danej kategorii, należy wykonywać czynności z nimi związane. Są one bowiem powiązane ze stylem rozgrywki. Nie zdobywamy zatem punktów doświadczenia, jak w innych grach, by zyskać nowe talenty. W A Plague Tale Requiem rozwijanie zdolności odbywa się naturalnie. Im częściej korzystasz z danego stylu, tym bardziej rozwijasz daną grupę umiejętności.

W trybie Nowej Grze + poziom umiejętności zostaje przeniesiony z podstawowej rozgrywki, więc możesz dalej rozwijać drzewka zdolności, jeśli zamierzasz wymaksować postać.


Ostrożność

Ostrożność rozwijamy, gdy się skradamy, unikamy walki i nie wykorzystujemy alchemii, a skupiamy się na omijaniu wrogów tak, aby nas nie wykryli. Przemykaj więc obok żołnierzy czy bandytów niepostrzeżenie, starając się jedank nie wykorzystywać narzędzi alchemicznych.


Agresja

Nowe umiejętności z kategorii Agresja zdobywamy, gdy dążymy do otwartych konfliktów, walczymy i zabijamy żołnierzy, bandytów czy najemników, czyli wszystkich ludzkich przeciwników.


Oportunizm

Oportunizm rozwijamy, gdy korzystamy z alchemii i narzędzi z nimi związanymi (Ignifer, Extinguis itd.), czyli gdy np. gasimy ogień, zapalamy ogniska, zwabiamy szczury w konkretne miejsca, np za pomocą Odorisu. Im częściej korzystamy z alchemii, tym bardziej rozwijamy tę kategorię. Jest to najtrudniejsza do rozwinięcia grupa umiejętności.

Podczas etapów z ludzkimi przeciwnikami postaraj się ich nie zabijać standardowymi broniami (np. strzałem z kuszy czy z procy w głowę). Wówczas bowiem rozwiniesz drzewko Agresji.

Maksymalnie zatem wykorzystuj alchemię, a także korzystaj z obiektów interaktywnych, jak np. worki z mąką. Zabijać można, ale tylko przy pomocy amunicji alchemicznej (gdy zgasimy ogień w pochodni przeciwnika, wokół którego kręcą się szczury, lub strzelając w wybuchowe beczki czy naczynia, gdy nieprzyjaciel stoi blisko tych obiektów).

Jeśli więc zamierzasz zdobyć wszystkie zdolności, skup się najpierw właśnie na tej kategorii, gdyż pozostałe - Agresję i Ostrożność - o wiele łatwiej rozwijać.

Następnie: Plague Tale Requiem - ulepszenie ekwipunku, sprzętu, narzędzi

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - szczury: jak unikać, pozbyć się

Zobacz także