Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pełna wersja Elite: Dangerous ukaże się 6 października na Xbox One

Po okresie testów.

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous ukaże się w pełnej wersji na Xbox One już 6 października tego roku.

Słoneczko!

Obecnie - od 15 czerwca - produkcja dostępna jest na sprzęcie Microsoftu w programie Preview, czyli w konsolowym odpowiedniku Early Access ze Steama.

David Braben z odpowiedzialnego za produkcję studia Frontier Developments ujawnił informację w serwisie społecznościowym Reddit. Potwierdził także, że do pełnej wersji nie przeniesiemy zdobytych statków czy modułów, a jedynie ich równowartość w wirtualnej walucie.

Uczestnicy programu Preview mogą też liczyć na specjalny bonus, choć nie ujawniono dokładnie, o czym mowa. W przyszłości planowane jest także wprowadzenie opcji transferu kont pomiędzy PC i Xbox One.

Elite: Dangerous to symulator kosmiczny, kontynuacja popularnej w latach 80. serii Elite i Frontier. Cykl przywrócono do życia poprzez zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter. Gra jest stale rozwijana, a kolejne aktualizacja dodają nowe funkcje i zawartość.

Jeszcze w tym roku ukaże się pierwsza część rozszerzenia Horizons, wprowadzającego między innymi możliwość lądowania na powierzchniach planet i zwiedzania lokacji za pomocą Scaraba - pierwszego z pojazdów lądowych.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze