Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outriders - system osłon: unikanie ostrzału

Chowanie się za obiektami.

Outriders to gra, w której najwięcej czasu spędzamy oczywiście na walce. Wymiana ognia przypomina czasami - szczególnie, gdy korzystamy ze strzelby - serię Gears of War. Nic dziwnego więc, że czasem używamy też systemu osłon terenowych, by unikać obrażeń.

By wejść za osłonę, kiedy zbliżysz się do murka, przewróconej kolumny czy ściany, wciśnij i przytrzymaj Spację na PC, A na kontrolerze od Xboksa lub X na kontrolerze od PlayStation.

Wejście za osłonę jest możliwe, gdy widzisz ikonę osłony (1). Będąc za jedną osłoną, możesz też automatycznie przebiec za inną - jak w Division czy Gears of War.

Będąc za osłoną możesz też nad nią przeskoczyć (2), co obrazuje inna ikona.

Przebywanie za osłoną sprawia, że wrogom o wiele trudniej cię trafić, choć zaczynają wtedy częściej używać granatów. Pamiętaj też, że niektóre klasy muszą podchodzić do wrogów, by się leczyć, więc stałe przebywanie za osłonami przyda się głównie Technomancie, który walczy na dystans.

Unikaniu obrażeń służy też przewrót - wykonasz go przyciskiem Ctrl na PC, B na padzie od Xboksa lub kółkiem na DualShocku i DualSense.

Następnie: Outriders - droga do celu, gdzie iść: wskaźnik misji

Spis treści: Outriders - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Outriders - leczenie: jak odzyskać zdrowie

O autorze
Komentarze