Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tąpnięcie polskiego People Can Fly. Firma ma problemy z projektami

Akcje poszybowały w dół.

Cena akcji People Can Fly na giełdzie w Warszawie poszybowała w ostatnich dniach w dół o ponad 15 procent, co jest pokłosiem nie najlepszych informacji na temat dwóch rozwijanych projektów.

Pierwszy w kolejce jest Projekt Gemini, rozwijany dla Square Enix. Szczegółów oczywiście nie znamy, lecz - biorąc pod uwagę wydawcę - można spekulować, że jest to być może kontynuacja Outriders. Wydaje się, że współpraca z japońskim wydawcą nie przebiega do końca pomyślnie.

Objaśnienie napisano wysoce korporacyjnym językiem. „W oparciu o prowadzone rozmowy, zarząd ocenia jako wysoce prawdopodobne, iż w przyszłości realizacja Projektu Gemini nie będzie kontynuowana na dotychczasowych zasadach komercyjnych” - wyjaśniono.

„Obecny etap rozmów z wydawcą nie pozwala jeszcze przesądzić o kierunku i zakresie potencjalnych zmian dotyczących zasad współpracy stron” - dodano w komunikacie. Czytając pomiędzy wierszami i dodając nieco spekulacji, Square Enix planuje chyba zmniejszenie skali projektu lub chce w całości się z niego wycofać.

Outriders z 2021 roku pozostaje najnowszą grą People Can Fly

To nie jedyny problem, ponieważ jest też kłopoty z Projektem Dagger, rozwijanym samodzielnie przez People Can Fly. Tutaj polskie studio zdecydowało się „ograniczyć zakres” i pozostawić przy projekcie jedynie dziesięć osób, które zajmą się „zredefiniowaniem kierunku rozwoju” i przygotowaniem prototypu.

Pozostali pracownicy zostaną przeniesieni do innych rozwijanych tytułów, a tych jest sporo. Bez większych przeszkód postępują bowiem projekty Maverick (dla Microsoftu), Bifrost i Victoria.

Jako jedną z przyczyn posunięcia podano właśnie negocjacje ze Square Enix. Ponownie trudno o konkrety i trzeba silić się na spekulacje, lecz prawdopodobne jest, że mniejsze pieniądze od japońskiego wydawcy zmusiły do ograniczenia ambicji tego autorskiego projektu.

Dagger „przycięto” w pierwszej kolejności zapewne dlatego, że projekt ma problemy nie od dzisiaj. Początkowo powstawał dla Take-Two Interactive, ale firma wycofała się z finansowania we wrześniu ubiegłego roku, a People Can Fly zdecydowało się kontynuować prace samodzielnie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Outriders

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze